homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fara menstruatie dupa Escapelle. Sarcina?


#1 2015-06-03 23:05:52

diannaion
New member
Inregistrat: 2015-06-03
Mesaje: 5

Fara menstruatie dupa Escapelle. Sarcina?

Buna ziua.
De pe data de 14 aprilie am avut ultimul ciclu pana pe 18.
Pe 25 aprilie am facut sex neprotejat cu prietenul meu insa a ejaculat afara. M-am panicat si a2a zi la cam 30 de ore am luat Escapelle.
Pe data de 2 mai am avut o sangerare abundenta care a durat 2 zile. Dupa care nu mi-a mai venit menstruatia in luna mai.
Pe 23 si 26 mai am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative amandoua.
Pentru ca suntem deja in iunie, am fost la ginecolog dar nu am spus de pastila de a2a zi. La eco a zis ca nu e nimic in neregula, doar un chist pe un ovar, dar nu e grav si mi-a recomandat Duphastone ca sa declansam ciclul.
Insa tot sunt ingrijorata pentru ca nu a spus nimic de o sarcina. E posibil inca sa fie vorba de o sarcina?
Precizez ca eu nu am ciclul regulat si inainte sa-mi incep viata sexuala am mai avut luni in care nu-mi venea, dar acum sunt panicata din cauza unei posibile sarcine.. Multumesc.

Offline

 



#2 2015-06-03 23:25:10

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Fara menstruatie dupa Escapelle. Sarcina?

pilula de a doua zi provoaca dereglari, dar daca zici ca ai avut o sangerare abundenta care a durat 2 zile nu cumva aia a fost menstruatia? daca ai facut si teste de sarcina si au iesit negative stai linistita, dar ai grija la protectie pe viitor smile


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#3 2015-06-04 01:19:48

diannaion
New member
Inregistrat: 2015-06-03
Mesaje: 5

Re: Fara menstruatie dupa Escapelle. Sarcina?

dea_di a scris:

pilula de a doua zi provoaca dereglari, dar daca zici ca ai avut o sangerare abundenta care a durat 2 zile nu cumva aia a fost menstruatia? daca ai facut si teste de sarcina si au iesit negative stai linistita, dar ai grija la protectie pe viitor smile

Mi-ar placea sa cred ca aceea a fost menstruatia, insa peste tot scrie ca este doar un efect advers al pilulei si sa nu fie confundata cu menstruatia..
Intr-adevar nu-mi mai trebuie sex neprotejat.. Insa tot ingrijorata sunt pana o sa-mi vina menstruatia. Mai ales din cauza a ce aud cu teste fals negative sau prea devreme sa se vada la eco ceva..
Multumesc oricum de sfat!

Offline

 

#4 2015-06-04 12:21:44

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Fara menstruatie dupa Escapelle. Sarcina?

cu placere, eu zic ca daca le-ai facut cu prima urina de dimineata si a aparut linia de control sunt concludente....ai facut si 2, sa zicem ca putea sa iasa 1 fals negativ dar 2? putin probabil.


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#5 2015-06-04 15:43:35

diannaion
New member
Inregistrat: 2015-06-03
Mesaje: 5

Re: Fara menstruatie dupa Escapelle. Sarcina?

Multumesc.. Nu le-am facut chiar cu prima urina de dimineata, sa zicem a2a..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-06-19 23:05:57

diannaion
New member
Inregistrat: 2015-06-03
Mesaje: 5

Re: Fara menstruatie dupa Escapelle. Sarcina?

Pe data de 13 am mai facut un test de sarcina si dupa aceea mi-a venit si menstruatia. Testul negativ.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.