homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgeri la anticonceptionale


#1 2015-06-22 13:41:09

Marti
Membru
Inregistrat: 2015-06-22
Mesaje: 2

Scurgeri la anticonceptionale

Buna ziua! Am o nelamutire ,samptamana trecuta am fost la medic si mi-a prescris un tratament pt ca imi intarziase menstruatia dar nu am apucat sa il iau deoarece a aparut ..si am inceput cu anticonceptionalele pe care mi le-a prescris tot el iar dupa o saptamana de luat mi s-au intarit sanii si am scurgeri rosii si sunt foarte speriata si nu pot sa inteleg daca sunt de la anticoncrptionale sau de la altceva ? Trebuie sa mentionez ca am sunat medicul si mi-o zis ca ii normal si ca asta se numeste spotting si ca ii de la anticonceptionalele respective,se numesc Novynette !

Offline

 



#2 2015-06-22 14:01:31

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Scurgeri la anticonceptionale

este normal. asa-i, cum zice medicul. spottingul poate aparea in primele 3 luni de administrare a AC, pana se obisnuieste corpul tau cu ele.

Offline

 

#3 2015-06-22 15:14:07

Marti
Membru
Inregistrat: 2015-06-22
Mesaje: 2

Re: Scurgeri la anticonceptionale

Multumesc pt raspuns,am fost putin speriata!

Offline

 

#4 2015-07-06 11:03:27

alexiadaria
New member
Inregistrat: 2009-01-29
Mesaje: 83

Re: Scurgeri la anticonceptionale

buna.vineri am inceput noua folie de ac dupa menstruatie.azi, la baie am observat o scurgere rosiatica  ca spre finalul menstrei.ce oare ar putea fi?ieri nu am observat sa fie ceva, aseara la ora obisnuita am luat pastila si am avut contact sexual.ar avea vreo legatura?sau probabil sa nu se fi terminat complet menstra?nu am mai avut astfel de probleme.de protejata ma gandesc ca sunt....imi trecea prin cap sa mai iau o pastila acum, insa cred ca dereglez totul, mai bin e astept pana diseara.multumesc

Offline

 

#5 2015-07-06 11:20:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Scurgeri la anticonceptionale

probabil nu se terminase menstruatia, nu vad motive de ingrijorare

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.