homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vaginita nespecifica


#1 2015-06-25 17:34:58

alexandra_maria25
Membru
Inregistrat: 2015-06-25
Mesaje: 3

Vaginita nespecifica

Buna ziua,
Daca am facut sex anal, apoi normal, totul neprotejat si m-am ales cu o infectie, ce parazit sau bacterie credeti ca ar putea fi? Am fost la ginecolog si la analiza a iesit: FCB gradul III, relativ frecvente filamente micotice si mi-a dat tratament pentru 3 zile cu ovule canesten gyn 3 si capsule omicral, candida a disparut dar a ramas vaginita nespecifica, pt care mi-a dat o data fluomizin si o data macmiror, si la amandoua am avut reactii adverse sistemice(tremuraturi, gat uscat, senzatie de sufocare) cum am oprit tratamentul cum m-am simtit bine inapoi. Singurul pe care l-am tolerat a fost canesten gyn dar ala e doar pt candida. Asa ca ma gandeam ca incerc ovulele Meclon( pentru ca au clotrimazol pentru candida si metronizadol pentru celelalte bacterii si paraziti ce au venit din anus), insotite crema Canesten pentru exterior, pentru ca am vulva rosie si umflata si labiile incretite. Ce parere aveti de tratament? Daca e bun cate zile ar trebui sa iau avand in vedere ca ma chinuie infectia asta de 3 luni sau poate aveti alta sugestie la ovule. Multumesc mult! O zi buna.

Ultima oara a fost editat de alexandra_maria25 (2015-06-26 12:01:02)

Offline

 



#2 2015-06-25 17:50:46

alexandra_maria25
Membru
Inregistrat: 2015-06-25
Mesaje: 3

Re: Vaginita nespecifica

-

Ultima oara a fost editat de alexandra_maria25 (2015-06-25 22:32:41)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.