homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina ... sau ??


#1 2015-08-07 09:50:26

LittleM
New member
Inregistrat: 2011-01-19
Mesaje: 42

Sarcina ... sau ??

Buna tuturor ! In luna aprilie si mai am intretinut relatii sexuale neprotejata, doar ''ne-am pazit'', menstruatia pe luna mai si iunie mi-a venit normal, dar pe luna iulie nu mi-a venit inca si sunt ingrijorata, am pus si vreo 2 kg pe mine si ma simt mai mereu balonata. De la sfarsitul lunii mai sunt in Italia am schimbat clima si modul meu de a manca. Este posibila sarcina avand in vedere ca am avut sangerari? Duminica imi fac test ca atunci sunt libera, daca nu e sarcina care ar putea fi cauza lipsei menstruatiei?

Ultima oara a fost editat de LittleM (2015-08-07 09:51:33)

Offline

 



#2 2015-08-08 16:20:06

LittleM
New member
Inregistrat: 2011-01-19
Mesaje: 42

Re: Sarcina ... sau ??

Ieri dimineata am avut o pata maronie ca si cand ar veni ciclul, dar nu a mai curs nimic de atunci. Ok, sa zicem nu e sarcina, ce naiba se intampla ca ma sperii ... V-as ruga frumos daca ati patit ceva asemanator sa-mi lasati mesaj. Ma sperii pentru ca menstruatia imi venea regulat, nu am avut probleme pana lunile astea ce am venit in Italia. E posibil ca temperaturile de aici sa-mi influenteze menstruatia ?

Offline

 

#3 2015-08-08 16:48:38

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sarcina ... sau ??

poate e o dereglare, poate ovulezi mai tarziu si de aici sangerarea...  fa testul si apoi vezi

Offline

 

#4 2015-08-11 10:51:29

LittleM
New member
Inregistrat: 2011-01-19
Mesaje: 42

Re: Sarcina ... sau ??

Am facut testul de sarcina, a iesit negativ. Dar menstruatia tot nu vine. In schimb sambata am avut cateva cheaguri mici de sange si ieri dupa ce am urinat am vazut pe hartie o scurgere maro deschis, si ma dor ovarele. Ce ar putea fi ? sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.