homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Himen rupt in copilarie dintr-un accident


#1 2015-08-27 14:00:01

oana_love
New member
Inregistrat: 2015-07-29
Mesaje: 16

Himen rupt in copilarie dintr-un accident

Bunaa! Am revenit cu o problema, dupa ce am reflectat mult asupra ei.
La o varsta frageda, datorita unui accident mi s-a rupt himenul, iar apoi prin masturbare introduceam diferite obiecte, fara sa ma gandesc la viitor. Acum am un prieten care crede ca sunt virgina(si el e, dupa cum am mai spus in alte subiecte), dar imi e teama ca nu ma va mai crede ca nu am mai avut relatii sexuale cu alt baiat. Ce pot sa fac? Daca ii spun imi e teama, la fel, ca nu ma va mai crede sau mai stiu eu ce...Credeti ca isi va da seama, tinand cont ca si el e virgin?
Am vazut pe internet o metoda de a "stramta" intrarea prin spalare cu sare de lamaie...dar tot nu m-as simti bine, pentru ca as sta numai cu gandul daca isi da seama...Ce sfaturi puteti sa imi dati?
*am cautat aici ceva ce ma poate ajuta, dar nu am gasit*

Ultima oara a fost editat de oana_love (2015-08-27 14:01:13)

Offline

 

#2 2015-08-27 15:12:06

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

Doamne fereste de asa ceva lol


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#3 2015-08-27 17:07:37

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

@ Oana,

Foarte pe scurt, caci scurt va fi (cred) si primul contact sexual cu prietenul tau virgin...
1. Iubitul tau va fi asa de excitat/emotionat la primul contact cu pasarica ta, incat mai mult ca sigur va ejacula inainte sa apuce sa se intrebe daca esti virgina sau nu...  disperat  Deci atentia ta sa fie pe partea de anticonceptie (prezervativ pus pe organul iubitului inainte de orice actiune). Dupa asta puteti sa discutati cat vreti pe orice tema, inclusiv cat esti tu de stramta... de la mama natura.  happydance

2. (legat de pct. unu) Daca apuci sa-i spui (si sa-i mai si exemplifici) cum te masturbai tu in tinerete, va fi un moment atat de frumos si placut, incat virginitatea ta va pica pe ultimul loc al preocuparilor de moment. (spune-i ca stii ce este un orgasm auto-provocat, dar ca vrei sa experimentezi ceva nou cu el, fara penetrare, doar cu limba...)

3. In sec. XXI, doar un baiat complet rupt de realitate (sa nu zic retardat!) poate sa fie deranjat de un himen rupt in copilarie. Iar daca nu te crede, atunci chiar nu merita sa fie primul care te penetreaza - ceea ce echivaleaza pentru mine cu dezvirginarea ta. Dezvirignare e chiar si fara sange, ruperea himenului...  ci pura penetrare (cu organul lui natural) ce are loc prima data.

4. Aici e vorba de incredere. Daca n-are incredere in ce-i spui (daca totusi ii vei spune), atunci va asteapta zile grele. Mai bine cauti pe altul care sa te merite. Si reciproca e valabila, din moment ce vrei sa minti si sa te speli cu bors la vulva, urmatorul pas care ar fi?! sa-i zici ca nu te-ai masturbat niciodata, ca n-ai mai iubit alt baiat inainte?! Iti place sa minti? Te excita? Lasa-l sa-si caute pe una virgina, dar care a practicat cu entuziasm sexul oral, tocmai pentru a fi virgina in noaptea nuntii  chicot

Te rog, in final, sa ne tii la curent cum ai procedat.

@ Aliush, Nu vrei sa ne spui tu, mai bine, cum te masturbezi... Nu de alta, dar postarea ta nu cred ca ajuta pe cineva.

Ultima oara a fost editat de mature_man (2015-08-27 17:15:24)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#4 2015-08-27 17:26:37

oana_love
New member
Inregistrat: 2015-07-29
Mesaje: 16

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

@mature_man
Multumesc mult pentru raspuns si pentru sfaturi. O sa va tin la curent(desi presimt ca mai e muuult pana atunci...nu ca nu as fi eu pregatita, ci am senzatia ca el nu e hmm  si da, stiu ca suna foaaarte ciudat rotfl2 ). Cat despre @Aliush prefer sa nu comentez. Pentru mine oamenii care spun ceva cand nu au nimic de spus, sunt egali cu 0.

Ultima oara a fost editat de oana_love (2015-08-27 17:34:18)

Offline

 

#5 2015-08-27 18:34:21

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

Unde ai vazut metoda cu sarea de lamaie? Pune un link.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-08-28 13:15:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

Ai idee cam care ar fi senzatia daca pui sare de lamaie in vagin?   
Ma scuzi, dar fix aceeasi reactie ca aliush am avut-o si eu cand am citit, doar ca in loc de " lol" era "  wow   neutral " Cineva a facut o gluma extrem de proasta cand a propus o asemenea solutie.

Offline

 

#7 2015-08-28 16:03:47

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

Cred ca sunt deja secole de cand tinerele fete cauta/folosesc tot felul de metode/mijloace care sa (re)dea (cel putin senzatia de) virginitate fizica.
De la mici basici (balonase) umplute cu un lichid rosu (sau chiar sange de la vreo pasare/micv animal, pana la operatii 'estetice', spray-uri, unguente etc.  coffestudiu

Eu am vrut sa mut accentul si subiectul discutiei pe alte aspecte, mult mai importante decat un himen rupt, mai mult sau mai putin accidental.
Si daca e sa fim corecti, de ce s-ar mai cere unei tinere sa fie virgina la casatorie, daca pentru un barbat cerinta este aberanta, si de neprobat.

E mai util si frumos sa va jucati, sa va m?ng?iați, sa va descoperiți trupurile, zonele erotice/erogene, decat toata prostia cu a fost sau nu virgina.

Baiatul (iubitul) initiatoarei topicului ar trebui sa se considere extrem de norocos de faptul ca partenera lui stie ce este un orgasm, se masturbează, e deschisa (la propriu, si la figurat)  la o relatie sexuala cu el samd.
Ce facea daca dadea peste o virgina, care nici macar nu s-ar fi lasat dezbracata pe lumina, in ipoteza ca s-ar fi lasat penetrata inainte de casatoria legala?!

Ultima oara a fost editat de mature_man (2015-08-28 16:05:56)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#8 2015-08-31 09:29:33

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

Am fost si eu aproximativ in aceeasi situatie; a.k.a. himenul meu a fost inexistent (ca s-a rupt candva in copilarie sau pur si simplu m-am nascut "defecta" nu stiu), dar n-am avut probleme cand am facut-o prim oara; nu mi-a curs nici o picatura de sange (logic, nu?), dar si-a dat seama tipul din reactii ca de fapt n-o facusem cu nimeni pana in momentul respectiv; e dret, el nu era virgin, dar nu experimentase cu multe fete; asa ca, parerea mea, stai linistita si lasa sarea de lamaie in bucatarie, unde-i e locul;


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

#9 2015-09-24 20:39:55

Cristina2407
New member
Inregistrat: 2015-09-24
Mesaje: 6

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

^Si cum mai exact si-a dat seama ca nu ai facut-o cu nimeni inainte?Sunt multe fete care nu mai sunt de mult virgine,poate chiar cu ceva parteneri la activ,dar proaste la pat.Adica stau ca mobila,nu stiu sa se miste,inhibate,asteapta ca barbatul sa faca totul,etc...nu inseamna ca sunt virgine. Pentru ei singura modalitate de a se convinge de virginitatea fetei e atunci cand intampina rezistenta in timpul actului sexual.
Ceva de genul am patit-o eu cu primul meu prieten,care mi-a reprosat ca l-am mintit,ca nu eram virgina,cand eu defapt eram.Inainte de actul propriu-zis,m-am deflorat singurica ca sa decurga totul mai bine,auzisem eu ca doare rau si mi-am zis mai bine sa o fac cu mana mea(si chiar m-a durut s-o fac).Eu,naiva,cand i-am spus ca m-am dezvirginat singura inainte, ca sa scap de durere,sa il scap si pe el de o corvoada - bineinteles ca nu m-a crezut,abia apoi am realizat ce prostie facusem.

Offline

 

#10 2015-11-24 16:13:05

Jack&Monica
New member
De la: Madrid
Inregistrat: 2015-11-19
Mesaje: 21

Re: Himen rupt in copilarie dintr-un accident

Vai de mine, nu sunt omul care se scandalizeaza usor, am facut o gramada de tampenii la viata mea dar nu ma asteptam sa vad atata lipsa de incredere in sine. 1.Sarea de lamaie nu are ce cauta in vagin, il faci acru si i se face gura punga prietenului.
         2. Nu ii spune nimic, absolut nimic, lasi lucrurile sa mearga de la sine, oricum vei ramane dezamagita si el va adormi bucuros de isprava facuta.
3 mare atentie sa va protejati, sa ai mai multe prezervative, cutia de 3 se termina repede mai ales ca el e virgin.
4. Daca si tu esti virgina, fata mare, fecioara, gandeste te ca e momentul tau, nu a lui, grijile trebuiesc centrate spre tine. Dezvirginarea nu vine doar cu un himen perforat lol sunt mai multe procese pe care corpul tau va incepe sa le dezvolte.
         Scuze pt usoara ironie de mai devreme, am si eu o fata acasa, ii arat sotiei subiectul ca sa isi faca o parere despre cum trebuie abordat la momentul potrivit.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.