homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionalele si ejacularea


#1 2015-10-11 22:37:21

AD96
Membru
Inregistrat: 2015-10-11
Mesaje: 2

Anticonceptionalele si ejacularea

Buna, sunt noua pe aici si voiam sa va adresez o intrebare.
Dupa un avort prin chiuretaj efectuat in august pe 31, am fost la un control pe 28 septembrie la ginecolog unde mi-au fost recomandate anticonceptionalele Artizia. Le-am luat inca din prima zi a menstruatiei, anume: 3 octombrie la ora 14:30. Sunt la a 8-a pastiluta momentan, le iau in fiecare zi la ora exacta, iar intrebarea mea este urmatoarea: Daca prietenul meu a ejaculat in mine dupa a 6-a pastiluta exista vre-un risc sa fii ramas gravida?
Am facut o greseala sa il las sa fac asta, mi-o asum si imi asum si raspunsurile uracioase. Am tot citit de la momentul cu pricina despre acest lucru dar nimic nu era concret. Unii spun ca da, altii ca nu, iar de un test sau de un alt control ginecologic imi e frica. Nu stiu ce sa mai fac. Testul l-as putea face, dar imi e teama de un fals pozitiv sau un fals negativ, avand de vedere ca inca sunt pe ciclu... Ajutor!!!

Offline

 



#2 2015-10-11 22:48:00

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticonceptionalele si ejacularea

daca le-ai luat din prima zi a menstruatiei ai fost protejata de la prima pastila, nu-ti face griji

Offline

 

#3 2015-10-12 20:11:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Anticonceptionalele si ejacularea

ar fi bine si sa citesti mai mult,sa te informezi intai,apoi sex.nu vreau sa scriu mai multe,nu ar fi ceva frumos.raspunsurile uracioase de care zici ar fi din partea mea,pt ca le meriti.dar ma opresc aici.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#4 2015-10-13 11:06:36

AD96
Membru
Inregistrat: 2015-10-11
Mesaje: 2

Re: Anticonceptionalele si ejacularea

heimdall a scris:

daca le-ai luat din prima zi a menstruatiei ai fost protejata de la prima pastila, nu-ti face griji

Iti multumesc enorm de mult. Mi-ai luat o piatra de pe inima.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.