homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38-19


#343 2015-11-24 13:05:30

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

noi avem artificial luat anul trecut...eu clar sunt pentru acum de cand o avem pe ana, inainte nu acceptam ideea de artificial, dar acum ma gandesc mult sa aiba si nepotii mei ce respira.

ginutza, dami face karate? sau si clara?  super ca te*ai apucat deja, sper si eu la sfarstiul saptamanii, tot adun materiale.cunosc globurile alea pe baloane, eu am incercat de pasti sa facem un ou mare , dar nu ne-a iesit, cred ca am avut ata prea moale.


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#344 2015-11-24 13:27:14

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

buna!

geta, am inteles, pe la articole de petrecere. multumesc. vorbeste deja fetita ta? applause

geo, adina, sanatate multa!

adina, ginutza, sunteti niste harnicute! mi-ar placea sa am si eu talentul vostru tummenupp.

Offline

 

#345 2015-11-24 14:50:52

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

eu am brad artificial de vreo 9 ani, este acelas si sunt multumita de el
imi place si cel natural , dar ma enerveaza ca ii cad acele
Adina, initial am dus-o si pe Clara , adica au fost amandoi la primul curs, dar nu am mai inscris-o , nu stiu cum  se face ca acolo o trece pipi de 3-4 ori intr-o ora si nu sta ala sa o duca pe ea la baie, ca altfel o lasam si pe ea sa faca, partea proasta este ca face doar in weekend si nu prea este ok sa lipseasca
reina, noi de cand suntem in formula de 4 , am renuntat sa mai ma deplasez de Craciun pe la parinti , vreau sa se bucure de casa, bradul si cadourile lor, daca or sa vina sunt bineveniti, am fot un an de Craciun la ai mei, pe urma a doua zi la socri si am renuntat, prea multe drumuri pt copii si ei stau bine mersi la caldurica


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#346 2015-11-24 15:21:45

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

va multesc pentru sfaturi, crd ca o sa le incerc pe toate .. pe rand smile

si noi avem brad artificial, de vreo 2 ani - asta ar fi al treilea . Eu am fost mereu pentru , ca sunt ecologista de cand nu s-a inventat "moda" , mai greut a fost cu sotoi  big_smile . Pana la urma a ramas cu impresia ca e idea lui rotfl2

eu am in plan calendar de advent cu cutii de chibrituri big_smile dar de la 01.12 .  acum sa vad, ca planuri am mereu .. sporul imi lipseste sad


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#347 2015-11-24 15:28:22

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

ce si cand le-ati spus copiilor vizavi de cadourile de sf nicolae si craciun? ca le aduc mosii sau ca e frumos si se obisnuieste sa daruiesti cu ocazia acestor sarbatori?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2015-11-24 15:33:31

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

rotfl2
Anca, nici nu este decembrie si Dami a facut vreo 3 scrisori pentru mosu big_smile, nu stie el exact data la care vine, dar stie ca trebuie sa apara si el sa fie pregatit cu scrisorile
anul asta ma gandeam sa le propun sa faca fiecare cate un cadou unui copil necajit, mai greu cu Clara ca ea nu are o placere deosebita sa imparta


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#349 2015-11-24 15:36:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

eu as renunta la povestea cu mosii hmm. imi amintesc ca am fost tare dezamagita cand am aflat ca nu exista.

Offline

 

#350 2015-11-24 15:58:23

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

ginutza la noi va fi al doilea an cand facem cadou pt un copil amarat, sper sa ne si vedem cu el, anul trecut doar l-am lasat si urmau sa vina mai tarziu copii sa le primeasca.am ales o fetita de varsta ei, i-am explicat ce si cum e, a inteles, si ea i-a ales o papusa foarte draguta+ o bluzica+ ceva dulce.toate trebuie sa incapa intr-o cutie de pantofi pe care am imbracat-o frumos in hartie.

la noi deocamdata stie ca, cadourile le aduce mos craciun si mos nicolae, dar stie si ca la unii copii mosul nu poate ajunge pt ca parintii sunt prea saraci sa-i dea mosului banii pt a le aduce cadouri....cumva i-am strecurat si ideea asta ca mosul nu are suficienti bani pt a cumpara tot ce isi doresc copii.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#351 2015-11-24 16:27:25

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

Eu nu ii voi spune de Mos.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#352 2015-11-24 16:39:06

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

si eu tot cu mosii . Eu nu am fost asa dezamagita, ca am aflat tarziu big_smile , cand oricum banuiam smile

am in schimb o problema cu cadourile super extravagante de mos .. in idea ca mosu iubeste toti copiii la fel . un parinte cu posibilitati are n'spe ocazii peste an sa faca cadouri cum vrea el .. ma rog nu am chef de scriu un editorial, ati inteles idea .

eu am o problema cu elsa cantareata . cost 350 RON ! si face .. fix fas. adica nimic.
cum trecem prin carefour o pune un pic sa cante lol . I-am explicat ca o papusa nu poate valora cat o tableta . de inteles, a inteles, dar asta nu i-a diminuat interesul. mie mi se pare o kitchiosenie . o papusa care lalaie 2 versuri si lumineaza ! e buna de pus in intersectie la BIG !

buun.. sa imi revin ! rotfl

Am si eu o intrebare : voi ati auzit de creo circulara data la gradinite cum ca nu mai este voie sa se deplaseze cu copiii (excursii) / sa faca serbarea in alta cladire ?


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#353 2015-11-24 17:16:12

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

Adina, la noi nu este chestia asta cu cutia, ma gandeam eu sa ii pun sa aleaga ceva din jucariile lor si sa cumparam ceva, in ideea de a intelege ca nu toti sunt atat de norocosi, Dami a inteles , cu Clara este mai dificil, nici cea mai rupta bluza nu ma lasa sa o arunc, ca este a ei

cat despre cadouri, ai mei ar vrea multe, dar le-am spus ca Mosu nu este atat de bogat si trebuie sa ii ajunga bani sa cumpere pt toata lumea, raspunul lui Dami de anul trecut " sa imi mai dam niste bani" big_smile

Dami vrea o masina cu telecomanda, una care o vede la tv e vreo 130 ron, iar Clarei am zis ca ii cumparam un Karaoke, ca ii place sa cante  si niste dulcuri, poate ceva de imbracat , cred ca este suficient, nu vreau sa le creez impresia ca Mosul este plin de daruri , dar alti mai saraci nu primesc mare lucru

Geo, la noi nu este cazul de asa ceva, referitor la serbare


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#354 2015-11-24 17:19:40

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

Da, Anca, vorbeste. Te intelegi cu ea. Ieri scuipa budinca: nu pace budina. Si ma pune sa ii cant: du-ma acata mai dabai rotfl


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#355 2015-11-24 18:10:16

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

a mea stie de mosi si o las asa
si eu am fost dezamagita cand am aflat adevarul, dar partea aia din copilarie cand credeam in mos craciun a fost fantastica
mai tazriu mi-am dat seama ca el oricum exista, este in fiecare din noi smile


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#356 2015-11-24 18:19:56

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

Pai e plin de Mosi peste tot... serbari, petreceri etc. Nu prea vad cum am putea evita ideea de Mos.

Offline

 

#357 2015-11-24 18:48:46

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

Buna!

Lui N i s-a facut foame  la karate. Am renuntat la idee pana pe la 5 ani. Unde faceti voi, Ginuta?

Geta, esti ok?

Geo, asa e, nu mai e voie sa-i duca nicaieri decat cu firma de transport si muulte autorizatii si aprobari.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#358 2015-11-24 20:47:27

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

Katey se face la scoala din sat, profu este din Gaesti, am inteles ca are si acolo cursuri


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#359 2015-11-24 20:56:45

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

katey sad

multumesc de raspuns .. dar sunt ofticata, se pregatisera asa de misto pt craciun ... frate  ! ne-au spus ca nu mai e voie sa faca in alta sala ...in alta cladire .. etc . excursie au facut cu firma si tot tambalaul ... of of .. mai mai

mai, nu va suparati pe mine, dar ce e rau cu mosul ? oricum tine putin .. ce e rau sa lasi copilului / copilariei o aura asa .. aparte ?


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#360 2015-11-24 20:57:23

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

tocmai am vazut ca masinuta a fost cu 80 ron , ieri nu era , am facut rezervare in magazin poate reusesc big_smile

Geo eu nu am nimic importiva mosului, oricum cred ca este mai dificil pt ei sa inteleaga ca nu exista cand il vad peste tot, mai mult i-am baga in ceata

Ultima oara a fost editat de ginutza (2015-11-24 20:58:45)


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#361 2015-11-24 21:03:20

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 38

Noi am dus-o in Tgv., o verisoara a sotului are cursuri la o scoala de aici. Dar am dus-o doar sa vada, ea credea ca merge acolo si gata, invata sa se bata ca "Panda". tongue

Voi unde stati, de fapt? Daca vrei sa spui si apoi editezi. Aveam impresia ca mai aproape de Buc.

Geo, daca, de exemplu, ar merge fiecare parinte cu copilul ui, cu masina proprie nu ar fi o problema.

Ultima oara a fost editat de Katey (2015-11-24 21:05:43)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.