homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Doamna doctor,Belara dupa mai mult de opt zile


#1 2015-12-06 10:52:45

Acinorev25
Membru
Inregistrat: 2015-12-06
Mesaje: 2

Doamna doctor,Belara dupa mai mult de opt zile

Doamna doctor,

Iau belara.de  aproximativ 5 luni. Ultima pastila din ultima tableta pe.care am luato a fost vineri in jurul orei 22.Prima pastila din urmatoarea tableta trebuia sa o iau a 8 zi....asta insemnanad ieri sambata.
Problema e ca am uitat sa o iau ieri si am luato acum Duminica la ora 9 dimineata.
Precizez ca nu am mai avut contact sexual in ultimele  8 zile dar nu stiu daca am procedat corect si daca isi vor mai face efectul pastilele???Voi mai fi protejata daca voi avea contact sexual azi sau zilele urmatoare??

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!!

Multumesc mult!!!

Offline

 



#2 2015-12-06 10:55:02

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Doamna doctor,Belara dupa mai mult de opt zile

protejeaza-te suplimentar 7 zile daca ai intarziat cu mai mult de 12 ore sa iei pastila

Offline

 

#3 2015-12-06 11:03:16

Acinorev25
Membru
Inregistrat: 2015-12-06
Mesaje: 2

Re: Doamna doctor,Belara dupa mai mult de opt zile

Multumesc mult!!!!

Offline

 

#4 2015-12-10 06:39:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Doamna doctor,Belara dupa mai mult de opt zile

Acinorev25 a scris:

Doamna doctor,

Iau belara.de  aproximativ 5 luni. Ultima pastila din ultima tableta pe.care am luato a fost vineri in jurul orei 22.Prima pastila din urmatoarea tableta trebuia sa o iau a 8 zi....asta insemnanad ieri sambata.
Problema e ca am uitat sa o iau ieri si am luato acum Duminica la ora 9 dimineata.
Precizez ca nu am mai avut contact sexual in ultimele  8 zile dar nu stiu daca am procedat corect si daca isi vor mai face efectul pastilele???Voi mai fi protejata daca voi avea contact sexual azi sau zilele urmatoare??

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!!

Multumesc mult!!!

Nu vad nici o problema. Stai linistita


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.