homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cabinete de planning-27


#495 2010-08-06 12:15:04

phantom
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 54

Re: Cabinete de planning

^ La fel ca si Yvonne am si eu niste nelamuriri. Nu am avut rabdare sa citesc tot topicul si cred ca s-au mai pus intrebarile astea.
Sunt din iasi si am inteles ca este un cabinet de planning la Elevi si Studenti din Copou. Trebuie sa merg acolo cu trimitere sau sa-mi fac o rezervare? Sau pot sa merg pur si simplu la cabinet oricand doresc? Si daca am 16 ani trebuie sa platesc consultatia sau e gratuit? Eu merg pentru anticonceptionale si presupun ca o sa mi le prescrie chiar daca merg singura.. Va rog sa-mi raspundeti smile


**In bed my real love has always been the sleep that rescued me by allowing me to dream**
Tell a man there are 300 billion stars in the universe and he'll believe you. Tell him a bench has wet paint on it and he'll have to touch to be sure.

Offline

 



#496 2010-08-06 12:40:48

daenarys
Vizitator

Re: Cabinete de planning

phantom a scris:

^ La fel ca si Yvonne am si eu niste nelamuriri. Nu am avut rabdare sa citesc tot topicul si cred ca s-au mai pus intrebarile astea.
Sunt din iasi si am inteles ca este un cabinet de planning la Elevi si Studenti din Copou. Trebuie sa merg acolo cu trimitere sau sa-mi fac o rezervare? Sau pot sa merg pur si simplu la cabinet oricand doresc? Si daca am 16 ani trebuie sa platesc consultatia sau e gratuit? Eu merg pentru anticonceptionale si presupun ca o sa mi le prescrie chiar daca merg singura.. Va rog sa-mi raspundeti smile

nu sunt din ias,dar unde merg eu trebuie programare,dar nu astepti mult sa mergi la consult si este gratuit pe baza adeverintei elev/student smile

 

#497 2010-08-06 15:18:22

phantom
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 54

Re: Cabinete de planning

adeverinta sau carnet? Si daca e cu adeverinta merg la scoala si ii spun sa-mi dea o adeverinta pentru un cabinet de planning? Nu ar suna ciudat?


**In bed my real love has always been the sleep that rescued me by allowing me to dream**
Tell a man there are 300 billion stars in the universe and he'll believe you. Tell him a bench has wet paint on it and he'll have to touch to be sure.

Offline

 

#498 2010-08-06 15:36:32

dark_beee
Full member
De la: Oradea
Inregistrat: 2009-01-22
Mesaje: 114

Re: Cabinete de planning

da din cate stiu eu poti merge si cu carnetul d elev....da dak tot iti trebe adeverinta si c daca suna ciudat??? ar trebui sa fii informata si nu tinuta departe de informatii...nu???


have a nice day wink

Offline

 

#499 2010-08-06 15:46:36

phantom
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 54

Re: Cabinete de planning

da..wink) Am sa merg la policlinica sa cer mai multe informatii


**In bed my real love has always been the sleep that rescued me by allowing me to dream**
Tell a man there are 300 billion stars in the universe and he'll believe you. Tell him a bench has wet paint on it and he'll have to touch to be sure.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#500 2010-08-06 15:51:39

daenarys
Vizitator

Re: Cabinete de planning

cu carnetul smile

 

#501 2010-08-06 16:31:30

phantom
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 54

Re: Cabinete de planning

Cu carnet bineinteles.
Am coborat adineaori afara si am intrebat la o farmacie daca poate sa dea yasmin fara reteta si farmacista a spus ca daca e recomandat de medic poate. Asa ca asta m-ar scuti de un drum pana in Copou.Eu am si probleme cu acneea si sunt sigura ca mi s-ar prescrie tot yasmin pt ca are si o doza mai mica de hormoni. Asa ca pot sa merg si sa cumpar. Legat protectie stiu deja si sunt foarte informata. Citesc reviste si carti pe tema asta de la 10 ani si pana acum cred ca am acumulat mai multe cunostinte decat mama (teoretic).


**In bed my real love has always been the sleep that rescued me by allowing me to dream**
Tell a man there are 300 billion stars in the universe and he'll believe you. Tell him a bench has wet paint on it and he'll have to touch to be sure.

Offline

 

#502 2010-08-07 21:47:03

Andreea Cristina
New member
Inregistrat: 2010-08-07
Mesaje: 6

Re: Cabinete de planning

BUna:) la un cabinet de plannig te poti duce chiar daca esti minora? sau trebuie sa te duci cu parinti?


There's always that one person
That will always have your heart:x

Offline

 

#503 2010-09-10 17:08:02

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Cabinete de planning

am fost azi la planning ca sa iau marvelon 28 si mi'a spus ca nu mai are nimic la gratuite. eu le'am intrerupt in martie si nu am mai fost la doc,daca nu le mai luam nu avea rost sa ma duc...acum mi se pare ciudat...oare nu a vrut sa'mi dea nustiu pt ca nu am mai fost demult. mi'a spus ca are doar desorelle 12lei folia. mai ia cineva ac de la planning? stiti ceva cum ca nu s'ar mai da gratuite???

Ultima oara a fost editat de oanaflori (2010-09-10 23:22:31)


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#504 2010-09-11 00:34:44

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Cabinete de planning

nu stie nimeni nimic de ceea ce am scris mai sus ?


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#505 2010-09-11 13:37:22

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Cabinete de planning

nici la cabinetul la care merg eu in Brasov nu se mai da marvelon gratuit, este 12 lei folia

Ultima oara a fost editat de maryahs (2010-09-11 13:37:42)


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#506 2010-09-11 16:13:18

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Cabinete de planning

la mine nici nu mai avea marvelon...doar desorelle. sad oare sa nu se mai dea deloc??? niciodata?


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#507 2010-09-14 10:37:30

vicky2002
Membru
Inregistrat: 2010-09-14
Mesaje: 2

Re: Cabinete de planning

yoyolina a scris:

Salut fetelor smile Maine ma duc sa imi fac papul si lama, cu trimitere de la medicul de familie, ca sa nu mai platesc consultatii pe la ginecologi. Pentru interpretare, diagnostic si tratament ma gandeam sa merg la planning (tot din rationamente financiare). Intrebarea este: Doctorii de la planning sunt in masura sa dea un diagnostic bun si sa prescrie tratamentele potrivite? Asta pentru ca citeam mai inainte ca ei sunt mai mult pe post de consultanti.

LE: tot am platit, ca doctorita a zis ca nu am nevoie de trimitere, ca e pe gratis lol sa vad cat mai costa si tratamentul... sper sa fie macar compensat.

Si acum la subiect:
Baia Mare
Spitalul Judetean
Dr. Bonia Diana
Dr. Nitulescu Elisabeta
Dr. Matei Mara
Str. Moldovei, Nr. 17a
0262/220445
diana.nicoara@yahoo.com



Asta am gasit pe net:) eu personal am mers pe Moldovei; sunt foarte de treaba tipele de acolo smile

Nu stii cumva ce program orar au cei de la planning de pe Moldovei? adica lucreaza si dupa masa? sau numai de dimineata?
Mersi mult!

Ultima oara a fost editat de vicky2002 (2010-09-14 10:38:07)

Offline

 

#508 2010-11-17 20:04:58

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Cabinete de planning

Daca sunt eleva si vreau sa merg la planning am nevoie de o adeverinta de la scoala banuiesc, nu? Pot primi anticonceptionale gratuite? Daca da, imi da ce are acolo sau are 'de toate'? Eu iau karissa, dar daca totusi as putea sa le primesc gratis la planning nu mi-ar strica..

Offline

 

#509 2010-11-18 10:54:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cabinete de planning

sushi a scris:

Daca sunt eleva si vreau sa merg la planning am nevoie de o adeverinta de la scoala banuiesc, nu? Pot primi anticonceptionale gratuite? Daca da, imi da ce are acolo sau are 'de toate'? Eu iau karissa, dar daca totusi as putea sa le primesc gratis la planning nu mi-ar strica..

daca esti eleva, carnetul de elev e suficient nu iti trebuie adeverinta
Nu mai exista contyraceptive gratuite la planning si nici nu stiu daca vor mai exista vreodata(sincer cred ca mai probabil nu). Oricum, era un singur produs pe lista de gratuitati si acela nu era karissa.
Ideea de a lua orice doar gratis sa fie e gresita


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#510 2010-11-18 13:00:18

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: Cabinete de planning

doctoressa am inteles ca te ocupi mai mult de planning. As dori o recomandare daca se poate. Prietenul meu este plecat si de obicei vine acasa o data la 2 sau 4 luni. In acest caz ce mi-ai putea recomanda ca si metoda de contraceptie? (sunt alergica la latex sad )


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#511 2010-11-18 15:21:17

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Cabinete de planning

Multumesc doctoressa pt raspuns. Nu as fi luat altceva decat karissa, chiar daca inca se mai dadeau. Astea mi-au fost candva recomandate, si mi-e bine cu ele oricum smile

Offline

 

#512 2010-11-18 16:22:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cabinete de planning

iuli_ana a scris:

doctoressa am inteles ca te ocupi mai mult de planning. As dori o recomandare daca se poate. Prietenul meu este plecat si de obicei vine acasa o data la 2 sau 4 luni. In acest caz ce mi-ai putea recomanda ca si metoda de contraceptie? (sunt alergica la latex sad )

contraceptive orale sau inelul vaginal(daca nu ai probleme de sanatate care sa contraindice estrogenii)...evident, primul pas e vizita la medicul de planning.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#513 2010-11-23 07:41:52

gabytza_g
New member
Inregistrat: 2008-12-14
Mesaje: 77

Re: Cabinete de planning

la cabinetele de planning sunt mai ieftine ac decat in farmacie?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.