homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dereglări hormonale


#1 2016-01-27 16:13:30

leva
Membru
Inregistrat: 2016-01-27
Mesaje: 2

dereglări hormonale

Bună ziua,la 12 ani mi-a venit prima menstruație și de atunci este neregulata,adică la 2,3 luni.AM fost la ginecolog și am făcut analize hormonale și am nivelul scazut de progesteron specific ca de atunci am dureri de cap incredibile.Acum iau anticoncepționale karissa pentru reglarea menstruației acum vine Cum trebuie dar iau de mulți ani.Dar acum nu mai vreau sa iau as vrea și eu un bebe și vreau sa fac pauza și după aceea tratament cu hormoni.Am mai vrut sa raman insarcinata la 24 de ani dar nimic acum am 27 de ani și as ?ncerca din nou .Sunt foarte curioasa dacă as putea sa raman insarcinata ,mi-e frica va nu pentru ca nu am ovulatie .Va multumesc

Offline

 



#2 2016-01-27 16:49:16

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: dereglări hormonale

Buna, Leva.
Poti incerca o perioada si intre timp sa-ti urmaresti ovulatia ( echografii, teste etc) sa te lamuresti daca ovulezi sau nu. Daca nu, se pot face tratamente care sa induca ovulatia. Mergi si discuta pe larg cu un medic. Succes!

Offline

 

#3 2016-01-27 18:32:30

leva
Membru
Inregistrat: 2016-01-27
Mesaje: 2

Re: dereglări hormonale

Vă mulțumesc mult, acum ?ncerc sa merg sa fac analize.Am fost la neurolog pentru durerile de cap și mi-a dat sa fac mai multe analize. ?n februarie am programare la ginecolog sper sa rezolv ceva ,pentru ca ?mi este greu cu limba germana sunt ?n Austria. Am citit foarte multe pe internet  și de infertilitate și mam cam speriat.....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.