homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Infectie vaginala cu S.Aureus ?


#1 2016-02-06 21:47:41

Irina95
New member
Inregistrat: 2014-05-14
Mesaje: 27

Infectie vaginala cu S.Aureus ?

Buna fetelor, de aproape 2 zile prezint niste mancarimi vaginale destul de intense acompaniate de o secretie destul de abundenta galben untoasa. Mentionez ca acum 5-6 zile am avut primul meu contact sexual care a fost fara prezervativ. Ce credeti ca ar putea fi si ce tratament ar trebui sa urmez in acest caz? Pare clasic tabloul pentru S.Aureus.. Mentionez ca nu prea pot vizita un doctor momentan asa ca m-ar ajuta foarte mult sfaturile voastre. Va pup smile P.S : Am niste antibiotice din familia quinolonelor, Norfloxacin, oare ar fi bune?

Offline

 



#2 2016-02-07 00:19:07

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Infectie vaginala cu S.Aureus ?

Adica stafiloccoc auriu? Cam o treime din populatie il are in organism.
Ce ai tu poate fi inceputul a multor boli. E inutil sa-ti mai spun ca nu este o idee buna sa iei antibiotice de capul tau. E posibil sa fie candida, gardenella sau o vaginita. Exista atat de multe afectiuni vaginale incat doar medicul isi poate da seama exact ce ai, cu un simplu consult si doua analize.
Te sfatuiesc sa mergi la medic si sa folosesti o metoda de protectie eficienta, cum ar fi prezervativul sau contraceptivele.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.