homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

HPV 16 la 21 de ani


#1 2016-03-06 14:20:30

Ancaelena
Membru
Inregistrat: 2016-03-06
Mesaje: 2

HPV 16 la 21 de ani

Buna ziua! Totul a inceput acum cateva luni la un control de rutina, eram relaxata, fericita, cand tocmai am aflat ca am HPV si o rana pe Col. Am fost terminată, de urgentă am mers la alt medic si mi-a facut tipajul HPV si colposcopie. Mi-a spus ca da, am o rana , am urmat tratament cu cervucid, in fiecare luna iau pastile pentu ?ntărirea sistemului imunitar. Apoi au venit analizele si am aflat ca am HPV 16,6 si inca unul... Mai am tratament cu cervucid 3 luni si daca in continuare nu trece trebuie sa imi faca conizatie. Pl?ng continuu, simt ca viata nu mai are niciun rost, am doar 21 de ani, nu stiu ce sa mai fac. Am familia alături dar simt ca orice mai fac de acum e degeaba pentru ca oricum voi face cancer. Imi doresc copii din toata inima.. Va rog sa imi Spune-ți daca a mai trecut cineva prin asta. Multa sănătate!

Offline

 



#2 2016-03-06 15:41:01

daenarys
Vizitator

Re: HPV 16 la 21 de ani

La papanicolau ce rezultat ai?ai repetat papanicolaul la alt laborator?daca esti din bucuresti ti-onrecomand pe dinca gabriela ca si medic,e specializata in probleme ale colului.
Daca aibtulpinile astea nu inseamna ca o sa faci automat cancer,nu e o condamnare ,dar trebuie sa ai o anumita conduita medicala smile

 

#3 2016-03-06 16:45:52

Ancaelena
Membru
Inregistrat: 2016-03-06
Mesaje: 2

Re: HPV 16 la 21 de ani

La papanicolau, in luna Noiembrie am avut ascus. Urmează sa il fac din nou peste 2 luni

Offline

 

#4 2016-03-06 18:25:08

daenarys
Vizitator

Re: HPV 16 la 21 de ani

important este ca ai descoperit din timp se trateaza si stai linistita o sa poti sa ai copii smile

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.