homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39-8


#134 2016-04-15 11:20:02

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

fetelor  puss

e foarte bun rezultatul, oana

Offline

 



#135 2016-04-15 11:27:47

oana_mihaela
New member
Inregistrat: 2015-10-12
Mesaje: 83

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

heimdall a scris:

fetelor  puss

e foarte bun rezultatul, oana

dar : ?
Infectie:
Alte modificari nonneoplazice: Modificari celulare reactive asociate cu: inflamatia X
Limfocite scazute 21.8 %   valori normale 25 - 50 / %
Indice de distributie a trombocitelor (PDW) este mai mare 18.5 %   valori normale 11 - 18 / % 

oare prezinta vreo problema valorile astea care nu se incadreaza ?

Offline

 

#136 2016-04-15 11:38:30

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

nu, inflamatie iese de obicei la PAP, dar tie nu ti-a iesit nicio infectie la culturi, ai bacili doderlein ceea ce e foarte bine
celelalte valori nu sunt neaparat relevante, limfocitele erau crescute daca aveai infectie, oricum diferenta e mica (si cand esti insarcinata pot fi mici variatii); la PDW diferenta e infima si ala tine mult de modul de recoltare

Offline

 

#137 2016-04-15 11:52:39

oana_mihaela
New member
Inregistrat: 2015-10-12
Mesaje: 83

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Am inteles .... mersi frumos  puss  ... abia saptamana viitoare ma duc cu ele la ginecolog ca mai am cateva analize de iesit si vroiam sa ma lamuresc un pic inainte de a ajunge la el  big_smile ... mai ales ca eu aveam si secretia colorata de la sangerarile pe care le am in momentul de fata

Ultima oara a fost editat de oana_mihaela (2016-04-15 11:53:50)

Offline

 

#138 2016-04-16 10:01:47

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

neata mamici!  coffestudiu

pai tocmai, cum pot astea care se proclama naturale sa protejeze cand pt protectie solara ca la carte trebuie si chimicala? asta inseamna ca nu protejeaza cum trebuie. eu ador naturistele dar la protectie solara nu m-au convins, asa ca in alea 10 zile sa zicem de expunere la soare, aleg chimicala din farmacie. mai ales ca ei au ten deschis, chiar nu ma joc cu asta.  sad

ce frumos, zilele astea numai despre gravide am tot citit/auzit. mi as mai dori si eu inca un bebe, dar nu mai vrea barbatu'  box

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2016-04-16 11:19:25

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

neata.
multumesc pentru recomandari fetelor.
problema este ca fata mea are pielea alba. nu a stat in soare intre 10-17 dar deja a prins-o soarele - seamana cu ta-su chicot  (s-a inrosit destul de rau la fata sad ). i-am cumparat si umbrela la carut, dar soarele trece prin ea.
noi la baie folosim produse de la topfer. am avut o experienta neplacuta cu alt produs mai cunoscut / comercial, a facut o alergie destul de rea.
ma interesa ceva mai natural sa pot sa-l folosesc des si mi-e cam frica sa nu pateasca iar ca si cu gelul de baie. noi folosim nivea cu spf 50
ea se trezeste la 7 si cum deschide ochii vrea afara smile noroc ca stam la casa

Offline

 

#140 2016-04-16 13:58:15

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Buna!

Ralu
, eu inainte de un an nu am folosit nicio crema pt. protectie solara. Pur si simplu nu ieseam cu ea decat la umbra. In prima ei vara, cand era bebe mic, mic ne faceam plimbarea de dimineata in intervalul 7:30 - 9:00...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#141 2016-04-16 14:25:04

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Mamici help. Mi.a vazut fetita din scaunul de masa. Are 73 cm inaltime. Socul cred ca a fost amortizat ca a stat Putin suspendata cu picioarele in sus intre scaunul ei SI un taburet inalt din lemn. Nu stiu cum a vazut Mai apoi. Nu stiu daca a cazut direct in cap sau intr.o parts nu stiu nimic. Eram la un metru de ea despartite de masa bar. Practic ea in camera si EU in bucatarie In vasta garsoniera. Am auzit un fosnet nu bubuitura SI atunci am vazut.o cu picioarele in sus. A durat cateva secunde pana am ajuns la ea ca eram cu o oala cu apa clocotita in mama SI pana am aruncat oala nu am reusit Sa o apuc de picioare SI nici nu am vazut cum a cazut. A plans cam zece secunde Dar dupa CE am ridicat.o de Jos. A mancat de atunci de doua ori nu a vomitat. Au venit urgent nasii ei ca eram numai EU cu ea Acasa SI a fist receptiva s.a intrecut cu joaca. Pediatra ei nu mi.a raspuns. Pediatra din orasul parintilor a spus Sa o duc la urgenta numai daca vomits in jet e letargica sau Mai altfel decat de obicei. Sotul zice Sa nu merg deocamdata cu ea. ATI trecut care a prin ASA ceva?  Mie mi.e frica Sa nu pice dintr.o data Jos ca a fost afectata la cap de lovitura SI Sa nu Mai poata FI salvata.
Am incaruntit instant SI nu stiu cum m.am adunat sa nu fac vreo comotie. Inca mi.e f Rau.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#142 2016-04-16 14:29:06

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Ca sa fii sigura, eu zic ca ar fi bine sa o vada un medic. Nu cred ca are ceva, insa pentru linistea ta si doamne fereste ulterior sa nu regreti, mai bine dai o fuga pana la primul spital de urgenta.
O SA FIE BINE!!!


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 

#143 2016-04-16 14:30:09

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Just gata..stai linistita
Si schimba scaunul. Sau leag'o. O sa mai cada ..din diverse..dar din scaun..ai grija, Rares se lega singur. .atat era de invatat de mic cu centuri


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#144 2016-04-16 14:35:45

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Just, stai liniștită.  Cam toți copiii cad cel puțin o data ?n cap.. ?nsă cred ca au un ?nger păzitor de nu pățesc nimic. smile eu știu ca dacă ?n următoarele  24 de ore nu vomita, nu ?și pierde echilibrul, nu e letargica,  atunci e ok nu are nimic.
Și fetița mea a căzut din pat la 8 luni, si-a spart și buza, s-a lovit și la cap, dar fără alte complicații. Nu ?ți face griji, după Cum ai descris tot sigur e bine fata. Va pup!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#145 2016-04-16 14:48:58

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Fetelor multumesc de sustinere. Astept Sa vina sotul Acasa Sa o vada SI el. EU nu sunt in stare Sa merg singura cu ea ca o Sa cad PE drum. SI asa mi.e frica Sa nu fac ceva ca am o durete stranie de cap SI vad un pic cu ceata. Cred ca mi.a crescut atunci tensiunea.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#146 2016-04-16 15:13:50

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Te rog sa te linistesti. Gandeste-te ca fetita are nevoie de tine puternica si cu mintea limpede. Totul este bine!


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 

#147 2016-04-16 17:29:40

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

eu am fugit de urgenta la spital cand a cazut fi-miu din pat, avea 6 luni, si pediatrul de acolo mi -a zis razand : e prima, nu ultima cazatura.  big_smile   ideea e ca ei tot cad, si cand incep sa umble, dar si inainte, cand se tooooot rostogolesc de colo colo si se viermuiesc. stai calma. smile sigur nu e nimic, daca spui ca a mancat, e vioaie etc. urmareste-o pana maine, dar linisteste-te!!!

sa va zic cum mi-am pierdut si eu telefonul azi in parc, mama ma-sii de parc ca mi s-a acrit de parcuri si leagane si biciclete de copii  skitarg  mi a alunecat din buzunar in iarba si am constatat ca nu il mai am in casa, dupa 2 ore., am fugit inapoi cu copiii taras sa il cautam, si noroc ca in timpul asta m a sunat cineva si il auzeam sunand si m-am dus dupa sunet, era undeva in iarba cu destul de multa lume in jur. mare noroc! 2 ore a stat acolo si nu l -a vazut nimeni. numai eu patesc d-astea?

Ultima oara a fost editat de passenger (2016-04-16 17:32:25)

Offline

 

#148 2016-04-16 19:47:09

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Ce noroc ai avut, Pass!

Just, eu nu am mers cu Stefan la doctor niciodata. A cazut si el de 2-3 ori mic fiind. L-am urmarit sa vad daca apare ceva ciudat si nu a aparut. Tu poti sa mergi cu ea la medic,  este cel mai sigur asa. Dar nu te panica, cel mai probabil nu-i nicio problema, mai ales dupa cum povestesti ca a cazut.

Offline

 

#149 2016-04-16 20:13:14

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Fetelor multumesc. Deocamdata nu am fost la doctor. A fost foarte activa toata ziua a mancat nu a vomitat nu pare ca.si pierde echilibrul fontanela nu e bombata. Sotul a zis Sa nu o ducem Inca Sa Mai is oaresceva din urgente. Am cautat.o cu lanterna PE cap nu se vede niciun semn si Nic nu.si trace capul cand o palpez. La de si corpul Fara semne. Nu pit Sa.mi dau seama cat de tare s.a lovit sau cumva s.a prelims printre scaune. O Mai urmaresc si Maine ca doctorul meu a zis 48 ore Sa o urmaresc Dar ca daca se lovea tare plangea Rau. Ca idee astazi s.a lovit cu capul de.o jucarie SI a plans cu lacrimi. Cnd a vazut din scaun Mai mult a dat Sa planga decat a plans. Sper ca NE.a ferit Dumnezeu de.o nenorocire. SI asa sunt eu stressta acum am albit.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#150 2016-04-17 00:36:44

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Si N a cazut de 2 ori in cap pe gresie, o data de pe fotoliu cu sotul langa ea si a doua oara din carut...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#151 2016-04-17 00:55:18

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Fetita pare ok. EU in schimb sunt in alt film. Am incaruntit brusc SI am o durere groaznica de cap piept SI privirea nu tocmai limpede plus o stare de somnolenta marcata. Incerc Sa ma adun.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#152 2016-04-17 08:53:30

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 39

Just, du-te la doctor,la urgente, oriunde. Nu suna bine deloc ce spui tu. Ai grija de tine, fetița ta are mare nevoie de tine. Sănătate!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.