homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina sau nu?


#1 2016-05-08 09:13:31

Bet
New member
Inregistrat: 2014-09-09
Mesaje: 13

Sarcina sau nu?

Buna ziua! Aseara am practicat unele jocuri cu iubitul meu, nu m-a atins cu penisul in zona genitală. Si-a dat drumul pe fundul meu, si eu am ținut mana pe zona genitală pentru a nu se scurge sperma. Ideea e ca am simțit pe mana ca s a scurs si in acea zona. Credeți ca exista vreun risc de sarcina? Mentionez ca nu a existat penetrare. Multumesc

Offline

 



#2 2016-05-10 07:00:14

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sarcina sau nu?

Cred ca nu e risc de sarcina


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2016-05-16 20:30:31

Toma gabriel
New member
Inregistrat: 2016-04-27
Mesaje: 65

Re: Sarcina sau nu?

Am o intrebare? De ce menstroatia ?nt?rzie? Care sunt cauzele? Din cauza ca ți-ai ?nceput viața sexuală menstruația ?nt?rzie? Va mulțumesc!

Offline

 

#4 2016-05-16 21:51:25

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Sarcina sau nu?

pot fi o mie de cauze pentru care menstruatia poate intarzia.
mergeti la dr daca intarzie, ?ncetează sa mai postezi aceeasi intrebare la toate topicurile..nu avem cum sa ne dam cu părerea in toate situațiile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#5 2016-05-17 23:26:13

Toma gabriel
New member
Inregistrat: 2016-04-27
Mesaje: 65

Re: Sarcina sau nu?

Am ?nțeles! Va mulțumesc dar totuși am ?ntrebat si un medic online si nu ma lămurit dacă ?nt?rzie din cauza dereglărilor hurmonale sau nu! Si nu mi-a zis sigur nici cum apar dereglările hormonale!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2016-05-17 23:40:09

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Sarcina sau nu?

cat de stresat sa fii, sa stai numai cu ochii in chilotii prietenei? da-i pace fetei, mai bine va asigurati cu o metoda de protectie eficienta, ca sa nu mai fie stres. menstruatia nu intotdeauna vine ceas, poate veni mai devreme sau mai tarziu, depinde si de factori externi, nu numai interni. eu cu un prieten ca tine, ma lasam de facut sex.


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.