homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nodul la san - Diane 35??!


#1 2016-06-30 15:23:53

florideliliac
New member
Inregistrat: 2016-06-30
Mesaje: 6

Nodul la san - Diane 35??!

Buna ziua! Iau Diane 35 de 3 ani. In urma cu luni bune mi-a aparut un nodul la san. A disparut dupa cateva luni - e posibil sa fi disparut in perioada in care am facut pauza, dar nu sunt sigura. Acum mi-a aparut in acelasi loc, pe partea laterala a sanului drept si este destul de dureros la atingere. Sa fie cauzat de Diane35? Ce investigatii as putea face? E cazul sa renunt la aceste anticonceptionale si sa iau altele mai slabe?
Pe de alta parte, as mai avea o intrebare. Am luat timp de doua luni Sotret pentru acnee. 30 mg zilnic, doua luni. Am terminat tratamentul de 5 luni. Peste cat timp pot sa incerc sa raman insarcinata fara sa imi fac griji?
Astept cu nerabdare un raspuns sau parerile voastre. Multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2016-06-30 15:28:27

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Nodul la san - Diane 35??!

Pt nodulul la san trebuie sa mergi la medic sa faci o ecografie mamara.si da diane poate cauza noduli la san,mai bine zis poate favorizabaparitia lor.
Legat de sotret eu stiu ca se recomanda sa nu ramai insarcinata aproximativ un an dupa intreruperea tratamentului,dar cel mai bine e sa vb cu medicul ginecolog.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.