homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Manifestari dupa incetarea folosirii Nuva Ring


#1 2016-07-01 11:12:10

Manschi
Membru
Inregistrat: 2016-07-01
Mesaje: 1

Manifestari dupa incetarea folosirii Nuva Ring

Buna ziua
Am si eu o nelamurire.Am folosit nuva ring 6luni,iar de 2luni am ?ncetat sa-l folosesc.Inainte de a-l folosi aveam ciclu regulat la 28 zile.In prima luna dupa folosire mi-a venit menstruatia la 21 de zile,ca in perioada de folosire,iar acum ar fi trebuit sa vina zilele astea la 21de zile,dar nu mi-a venit si nici nu am simtome.E posibil sa vina la 28 de zile si sa se regleze in acest fel?Precizez ca nu iau alte anticonceptionale iar contact am avut dar cu ejaculare externa...nici măcar in zona.Ar trebuii sa ?mi fac probleme?Dupa cat timp as putea sa iau un test pt sarcina a cărui rezultat sa fie sigur?

Offline

 



#2 2016-07-01 12:23:34

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Manifestari dupa incetarea folosirii Nuva Ring

Un test poti face la 3 sapt de la un contact cu risc.eu cred ca e o mica dereglare,in timp o sa revina menstra la cum era inainte de a folosi nuvaring

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.