homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Feriti-va de Mihaela Steriu


#1 2016-07-27 13:44:02

manuelab
Membru
Inregistrat: 2016-07-27
Mesaje: 1

Feriti-va de Mihaela Steriu

Experienta mea cu dr. Steriu a fost urmatoarea: mi-a urmarit sarcina de la aprox. 28 sapt. dar cand mergeam la ea de fiecare data nu isi amintea ultima discutie si ma intreba acelasi lucru: Cum vreau sa nasc. Desi am subliniat de fiecare data ca vreau sa nasc pe cale naturala, neavand probleme de niciun fel, nu am primit nicio incurajare. In saptamana 40 am fost la control la ea marti, cand mi-a spus ca ma asteapta la cezariana joi, ca nu am suficient lichid amniotic si ca mi s-a inchis colul (in conditiile in care saptamana anterioara imi spusese ca totul e bine, colul e deschis un centimetru). Nu am vrut sa cred ca e nevoie de cezariana pentru o sarcina ce a decurs ca la carte pana in momentul respectiv, asa ca am cerut o a doua parere in afara Medlife si in urma investigatiilor mi s-a spus ca pot naste natural, chiar e posibil sa se intample in zilele urmatoare. Facand mai multe investigatii am aflat ca dr. Steriu voia sa imi faca cezariana pentru ca urma sa plece din tara in urmatoarea zi la un congres al ginecologilor. Cand am sunat-o sa o confrunt, a avut o atitudine total neprofesionista, mi-a spus sa nasc cu doctorul de la care am cerut a doua parere, in conditiile in care aveam contract de nastere incheiat cu Medlife si dadusem avans. Cand i-am spus ca eu cred ca voia sa imi faca cezariana pentru ca pleaca la congres a incheiat rapid discutia. Bineinteles, am aflat de la un martor ocular ca ea intr-adevar a fost prezenta la acest congres. Din pacate am discutat si cu conducerea maternitatii Medlife ca sa fac o sesizare dar din discutii mi s-a dat de inteles ca totusi dr. Steriu nu va primi nici macar un avertisment si ca sesizarea o fac doar pentru psihicul meu.
In concluzie, dr. Steriu merita data in judecata pentru recomandari medicale neconforme cu realitatea. Voi face tot ce e posibil sa fie trasa la raspundere, ca sa nu mai treaca si alte mame prin ce am trecut eu. Este un om fara coloana verticala, pentru care banii si interesul personal conteaza mai mult decat o fiinta umana. FERITI-VA de ea!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.