homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatia intarziata la 2 luni dupa laparoscopie


#1 2016-08-05 18:46:01

Dan katy
Membru
Inregistrat: 2016-08-05
Mesaje: 1

Menstruatia intarziata la 2 luni dupa laparoscopie

Buna tuturor ,  in urma unei laparoscopi de desfundare a trompelor si driling ovarian menstruatia a venit exact la data care ma asteptam dupa calculul calendarului , totul a fost ok. A urmat monitorizarea ovulatiei unde mi.a recomandat clostilbegyt 50 g 1 pe zi ptr dezvoltarea foliculilor, in ziua a 13 am ovulat iar din ziua a 18 medicul ginecolog mi.A recomandat arefam 200 pe cale vaginala si aspenter. Mentinez ca menstruatia a intarziat 15 zile in acest timp testele de sarcina au iesit negative la ecografia transvaginala a aparut un mic nodul . Nu s.a vazut daca este sarcina . Intrbarea mea este de ce tocmai in a 2 luna ,menstruatia a intarziat daca testele de sarcina au iesit negative?

Offline

 



#2 2016-08-05 19:17:40

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Menstruatia intarziata la 2 luni dupa laparoscopie

eu zic sa faci o beta pt a vedea daca e sigur sarcina sau nu.poate fi o dereglare de la arefam.sau dupa operatie.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#3 2016-08-05 21:30:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Menstruatia intarziata la 2 luni dupa laparoscopie

C?nd ai oprit arefamul?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.