homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45-79


#1483 2017-08-20 00:03:37

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Multu de raspuns fetele , a nascut astazi smile


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 



#1484 2017-08-20 14:19:44

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Multumim mult, Katey! Si voi sunteti frosi tare, are Andrei niste ochisori! ❤️❤️❤️

Fallen, bebeloiul meu are 8 luni jumatate.


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#1485 2017-08-20 16:45:03

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

raluk felicitari.ai nascut??
buna burtici

vineri am fost sa ii taie frenul la fetita.ma bucur ca mi-am facut intr-un final curaj
maine are 6s.doamne, ce repede trece timpul.nu imi vine sa cred!!  partydance

Ultima oara a fost editat de annabel (2017-08-20 16:56:21)

Offline

 

#1486 2017-08-21 01:37:42

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Cum va descurcati cu exercitiile, Anna?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1487 2017-08-21 03:53:07

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Si cum a fost,a plans mult?acum o mai doare?eu nu l-am dus inca,pediatrul a spus ca e mic frenul si sotul nu prea vrea sa il taiem.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2017-08-21 09:34:25

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

e ok katey
angel, la fetita era restrictiv, atasarea era din ce in ce mai greoaie
la 5s de abia a 10a oara apuca sanul(daca nu cumva chiar mai greu)
a plans cand a iesit din sala, i-am dat lapte, a adormit. acasa iar lapte si a adormit.apoi de la 14 la 16 a plans f mult, nu o puteam calma deloc, i-am dat un sirop pe baza de paracetamol .dup-aia a fost mai bine
cu cat trece timpul cu atat e mai greu..sa le faci exercitiile, ba chiar de la 3-4 luni trebuie si o mica sedare..eu nu am stat deloc pe ganduri\
decat sa ma gandesc oare cum ar fi fost daca..? la diversificare, la vorbire, mai tarziu..dar repet..la s. a fost si restrictiv rau

sapt asta mi se termina ultimii pampersi nr 2, de sapt viitoare ii cumpar nr 3 ca e cam la limita

sebi cum mai e?tu?alaptarea? dormitul ziua?

Ultima oara a fost editat de annabel (2017-08-21 09:48:12)

Offline

 

#1489 2017-08-21 10:39:12

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Si la al meu este restrictiv,dar pediatrii nu se pricep asa bine la frenuri.Tu unde ai dus-o pt diagnostic?
Eu tot cu pompa scot laptic,am noroc ca am f mult si merge repede,dar arunc cam 1,5L de lapte/zi sad.In timpul zilei il mai pun si la san,se ataseaza doar ajutat si dupa ma cam ustura.
Acuma doarme bine si ziua,s-a trezit doar sa pape in ultimele zile,noaptea la fel.E tare cumintel,sta si singur in patut,pot sa merg sa fac dus,nu plange daca e singur in camera.Ne uitam la filme,ascultam muzica cu el in camera si nu se trezeste big_smile.Si eu sunt bine,am inceput sa fac si sport si e asa bine...
Tu cum esti?cum te descurci cu amandoua fetitele?nu e geloasa cea mare?Cat de des papa fetita ta?al meu la 3h in mod normal.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1490 2017-08-22 02:00:13

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

annabel a scris:

decat sa ma gandesc oare cum ar fi fost daca..? la diversificare, la vorbire, mai tarziu..

Aha, cum fac eu acum. lol
Dar pe mine m-au ingrozit exercitiile si, daca mi s-a spus ca mobilitatea limbii e buna, n-am taiat...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1491 2017-08-22 11:33:48

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

angel ai pompa electrica?of imi pare rau ca va chinuiti..dar daca zici ca va intelegeti si asa cu pompa+biberon, e perfect..nu ai putea sa pui in pungute la congelator lapticul?
consultantul in alaptare e "sfant".apoi la medic ORL, care a si "operat-o"
ma bucur ca s-a mai reglat cu somnul sebi. si a mea doarme pe zgomot nu are probleme,s-a obisnuit cu zgomotele produse de surioara..sunt bine fetele si intre ele..avem grija cand o dragalim pe cea mica, repede sa o dragalim si pe cea mare si tot asa
sincer ziua mananca mai des..doar noaptea la 3h
eu sunt bine, dar cam obosita ca de 2 sapt nu o mai duc pe cea mare la gradi..si inca 3 sapt pana va merge la gradi, e cam greu
cea mica vrea doar in brate, cea mare desenat,decupat,mers la baie, pus de mancare,dansat,jucat..nu mai zic de gatit,spalat vase,rufe,calcat..cele obisnuite..am mai chemat cumnata sa vina dimineata pana le adorm la pranz..cea mare doarme la pranz 3h, cea mica 30min, apoi se trezeste..dupa 1h adoarme la loc..dar eu nu..eh..rezistam lol

Offline

 

#1492 2017-08-22 16:04:52

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel tu de care pompa folosești ca vrei sa mi iau și eu una? Noi suntem bine creștem mulțumim pentru sfaturi tuturor. Nu am mai întrat am fost supărata bebe nu Făcea caca decât stimulat vad ca de 2 zile face singur m am mai liniștit ca mi făceam o mie de gânduri ca ar fi bolnav. Raaluuk naștere ușoară! Sau ai născut deja?


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1493 2017-08-23 17:54:34

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Raaaaaalu, au aparut bebelusii tai pe lume? Sunt leuti sau fecioare?

Eu am primit pungulite pentru pastrarea laptelui la congelator de la o prietena care n-a alaptat prea mult. Si breast pads si tot felul de creme utile.

Pe mine ma asteapta saptamana viitoare controlul de 17 sapt, poate aflam ce ascunde burtica, dar nu prea stiu la ce sa ma astept ca tip de eco (vaginal/pe burta?) si in general de la vizita asta. E vizita la care facem morfologia 3D? 

Voi ce stiti?

puss puss puss puss puss pentru toate mamicile si bebelusii!

Offline

 

#1494 2017-08-23 20:21:00

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

buna pinky
la 20-22 se face morfologia de trim 2. pe burtica de acum
bafta sa aflati sexul lui bb si multa sanatate

caty sunteti bine?

raluk??

Offline

 

#1495 2017-08-23 20:43:16

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

annabel a scris:

buna pinky
la 20-22 se face morfologia de trim 2. pe burtica de acum
bafta sa aflati sexul lui bb si multa sanatate

caty sunteti bine?

raluk??

Multumesc mult, annabel!  par

Offline

 

#1496 2017-08-24 12:24:29

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Anna,da am pompa electrica,in aprox 10 min scot cca 250ml laptic.Dar e greu,mult mai usor mi-ar fi sa il pun direct la san,pfu....ce simplu mi se pare.Nu am congelat pana acum,o sa pun cateva pungute.
Deci si la ORL se poate taia...vazusem pe net ca tine de stomatologie nustiu
Acum se ataseaza bine?
Pfu,ce greu cred ca iti este si tie sad .Eu nu cred ca as rezista,bine ca ne-am dorim doar unul lol

Caty,eu am medela.Dar conteaza marimea cupei,trebuie sa ti se potriveasca.Mie mi-a dat-o o prietena,dar am inceput sa am probleme din cauza ca nu e cupa potrivita pt mine si ma ustura tot mai tare sfarcurile,nu o mai pot folosi mult,imi caut alta.
Intra pe grupul pompare lapte matern si gasesti acolo cum se masoara.Sau iti trimit pe fb daca vrei.
Nu ai reusit cu alaptatul?

Ralu,sper ca sunteti bine....

Pink puss

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2017-08-24 12:26:19)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1497 2017-08-24 14:37:19

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

angel cam cati ml bea la o masa?
de orl..dup-aia am aflat ca se poate face si la cab de stomatologie
da, e mult mai bine si speram sa fie asa in continuare, cu atasarea
nici noaptea nu reusesti sa il atasezi? pune pungute, sa ai in caz de ceva.nu stii cand ai nevoie

Offline

 

#1498 2017-08-24 14:51:40

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel nu am reușit din cauza ca aveam puțin nu se satura si plangea într una. Am fost nevoita sa i dau completare cu lapte praf și a început sa lase sânul când îl pun la san trage puțin și începe sa urle. Mi a luat soțul ieri una manuala de la chico mâine mi o aduce. Noi suntem la tara am venit de o săptămână îmi era extrem de greu acasă nu avea cine sa ma ajute cu absolut nimic soțul la serviciu, el având colici plangea mult ajunsesem sa nu avem nici mâncare nu avea cine sa ne facă, aici e mult mai bine ne ajuta mult soacra.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1499 2017-08-24 15:28:19

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Cred ca e mai greu cu manuala,dar vezi cum iti este.
Incercati si alte medicamente pt colici sa vedeti ce functioneaza la el.Eu acum ii mai dau doar infacol si protectis si e destul de bine,plange rar,mai face cate o criza scurta la cateva zile,in rest doar se strange si geme.
Si mulge-te si cu mana pana primesti pompa,daca bebe nu vrea,dar trebuie stimulat sanul.
Si eu am muls cu mana acum,am scos 100 ml dintr-un san ca ma ustura tare cu pompa.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1500 2017-08-24 16:52:33

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Anna,in general papa 80ml,uneori putin mai mult.
Noaptea nu am incercat pt ca mi-e teama ca incepe sa planga si apoi o tine asa pana scot eu cu pompa.
Dar el se ataseaza,putin mai greu(prind sfarcul intre degete si asa il ia),doar ca nu se ataseaza prea bine cred ca ma ustura.Dar nu a papat o masa completa de la san,intotdeauna i-am mai dat si cu biberonul dupa.Nu stiu de ce,pt ca imi curge mult,nu trebuie sa depuna efort nustiu


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1501 2017-08-24 21:07:23

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Al vostru trage vanturi dese?? Al meu trage des, oare o fi normal? Caca face zilnic. Angel eu ii dau doar protectis soțul nu e de acord sa i mai dam și altceva scrie pe prospect ca și protectis e pt colici. Observ ca de când suntem la tara nu mai plânge asa mult ca acasă cred ca aerul curat ii face bine. Mor de ciuda la mine plânge și când îl ia soacră-mea în brate tace instantaneu rotfl2


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.