homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Brahidactilie, malformatie congenitala


#1 2016-08-29 18:15:31

Maha
Membru
Inregistrat: 2016-08-29
Mesaje: 2

brahidactilie, malformatie congenitala

Salut mamaici!

Am nascut o fetita minunata care are mana stanga incomplet dezvoltata, ii lipsesc cele 5 degetele.

Va scriu pt ca doresc sa aflu raspunsuri medicale, chirurgicale pt brahidactilie.
Am cautat pe site-urile din Romania o comunitate care cunoaste aceasta dizabilitate dar nu am gasit nimic. Astfel daca exita mamici care sunt in cunostinta de cauza le multumesc deja cu o imbratisare pt orice informatie data.

O zi frumoasa!

Offline

 



#2 2016-08-29 22:59:41

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: brahidactilie, malformatie congenitala

eu nu pot sa.ti ofer informatii, pot doar sa-ti trimit o imbratisare kram si pupici la fetita minunata.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#3 2016-08-30 13:16:45

Maha
Membru
Inregistrat: 2016-08-29
Mesaje: 2

Re: brahidactilie, malformatie congenitala

Multumesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.