homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Disproportii uterine care nu asigura stabilitatea DIU Not


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » Disproportii uterine care nu asigura stabilitatea DIU Not

#1 2016-09-03 15:54:15

loredaname
Full member
De la: Arabia saudita
Inregistrat: 2006-04-20
Mesaje: 141

Disproportii uterine care nu asigura stabilitatea DIU Not

Buna dragele mele ,

Am sa încep direct sa nu va plictisesc .
In 2004 am foat la Dr pt a întreba dacă pot sau nu sa mi montez sterilet, dar cum nu avusesem nici o sarcina la Activ si nici o naștere  ( abia îmi începusem viața sexuală
Cu cel ce urma Sa Mi devină soț si tatăl Copilului astăzi ) Dr Nemescu de la Iași mi a
Spus ceva de Genul ca steriletul ar fi cam
Fix si ca sa Astept Dupa .
Mi a Recomandat novynette si am luat pana in 2010 apoi începând sa Am probele
Cu greutatea ( bine eu din fire nu a vreo slăbuță ) am Renunțat .
Am rămas însărcinată in 2013 si am născut prin cezariana ( lipsa contracțiilor ) . Anul trecut in vara , am incercat la o Dna doctorița in Brașov ( lucrează si la Regina Maria si la Ecomed ) sa instalez un DIU . Am fost întâi la control ( pap test ecografie etc ) . Nu mi a
Zis nimic de dimensiunea uterului .
Am mers in penultima zi de Ciclu . A început sa încerce instaleze acestuia , durere groaznicaaaaaa sad , si da i si lupta si da i si lupta , Nimic . A Zis , citez , nimic ju intra
Sau iese de aici ! .
Mi au dat banii înapoi si sănătate la neamuri .

Doresc sa reîncerc anul Acesta sa instalez DIU .

Ce Fel de uter nu este din pct de vedere fizic construit sa " suporte " instalarea unui DIU ?!

Sa mai sper ? Nu ar fi trebui sa
Mi măsoare in circumferință si lungime uterul sa poată vedea dacă DIU ar fi ok sau nu ??

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » Disproportii uterine care nu asigura stabilitatea DIU Not

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.