homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O mica prob


#1 2007-01-15 23:10:41

zayra
Membru
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 1

o mica prob

plss fetelor help...sunt f confuza si totodata imi este foarte frik de o sarcina...acum 10 zile aproximativ am luat postinor...la vreo 7 zile dupa administrare am avut o sangerare,crezand ca este menstruatie am inceput  o folie de anticonp "logest",sa dovedit a fi doar spotting caci a durat doar 2 zile si f putin,ce fac acum?continuii sa iau logestu?sunt protejata cat de cat?acel spoting poate fi considerata menstruatie dupa postinor?..multumesc mult de tot pt orice raspuns

Offline

 



#2 2007-01-15 23:39:41

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: o mica prob

spottingul acela este un efect advers al postinorului si nu este menstruatie eu zic sa le opresti si sa incepi alta folie cand iti va venii adevarata menstruatie.in acele 2 pastile de postinor se afla hormoni cat intr`o intreaga folie de anticonceptionale nu cred ca ar fii bine sa le continui.viu fi protejata dupa ce ai inghitzit 7 pastile daca nu ai inceput din prima zii a menstruatiei.

Offline

 

#3 2007-01-15 23:55:25

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: o mica prob

nu trebuie neaparat sa le opresti...continui asa si esti protejata abia dupa ce inghiti 7 pastile...si in perioada de pauza iti vine ciclu ...si apoi scapi tongue si intrii in normal


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#4 2007-01-15 23:56:59

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: o mica prob

corect dida in cazul in care stia ca sigur nu e insarcinata......

Offline

 

#5 2007-01-16 14:28:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o mica prob

Il sustin pe Duke si il si felicit. Cum sa spunem ia in continuare, Dida, cita vreme e posibil ca ea sa fie insarcinata?????


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.