homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale si diaree


#1 2016-12-14 20:30:49

Andrusc68
Membru
Inregistrat: 2016-12-14
Mesaje: 4

Anticonceptionale si diaree

Fetelor sunt nouă pe acest forum şi aş avea mare nevoie de ajutor. Această lună am început pentru prima dată să iau AC, pe data de 5 când mi-a venit menstruaţia. Sunt la a 10 a pastilă... înainte să o iau mă fermenta burta, dar nu am vrut să merg la baie că mi-a fost cam silă. După ce am luat pastila, m-am balonat puţin şi mă durea burta, dar mi-a fost frică să merg din cauza diareei apoase sau a unui scaun moale şi să pierd protecţia. Eu iau pastila de obicei la 17:00 şi acum este 20:29 şi mă abţin de atunci să nu merg la baie... nu ştiu ce fel de scaun va fi dar nu vreau să merg până nu se împlinesc 4 ore. Am citit pe forum că dacă ai un scaun apos în intervlaul de 3-4 ore pierzi protecţia şi apoi am mai citit că trebuie să ai peste 4 scaune apoase... dar 4 scaune pe parcursul zilei sau dacă am 1 scaun moale-apos în cele 3-4 ore şi după nu mai am deloc... pierd protecţia? pls... mă lămuriţi? grater

Offline

 



#2 2016-12-14 21:07:34

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticonceptionale si diaree

ti-am raspuns la "vreau sa aflu", nu mai posta peste tot

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.