homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgere rozalie cu 10 zile inainte de menstruatie


#1 2017-01-23 16:01:24

mariatudor12
Membru
Inregistrat: 2017-01-23
Mesaje: 2

Scurgere rozalie cu 10 zile inainte de menstruatie

Buna,

Iau Yasmin de 10 ani la recomandarea medicului, fara nici un fel de fel de problema pana acum. Nu am avut niciodata spotting, nici macar in primele luni, insa aseara am observat o scurgere foarte usor rozalie, care s-a mentinut pana astazi (fara sa devina mai pronuntata). Sunt la inceputul celei de-a treia saptamani in folia actuala si menstruatia ar trebui sa vina pe 1 februarie. Astazi am inceput sa simt si o usoara durere de spate in zona pelvisului. Nu pot sa ajung la medic pana joi pentru un consult, asa ca as fi recunoscatoare daca mi-ati putea spune cam ce ar putea insemna si cam cat de ingrijorata ar trebui sa fiu. Mentionez ca am 33 de ani.

Multumesc mult!

Offline

 



#2 2017-01-23 16:06:28

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Scurgere rozalie cu 10 zile inainte de menstruatie

e spotting, el poate aparea in timp ce iei anticonceptionale si fara un motiv deosebit... banuiesc ca le-ai luat corect si ca nu ai uitat vreo pastila / vomat / luat antibiotice sau altceva care sa le scada efectul
deocamdata nu face nimic, daca se repeta si in lunile urmatoare si devine deranjant e posibil sa fie nevoie sa le schimbi

Offline

 

#3 2017-01-23 16:10:45

mariatudor12
Membru
Inregistrat: 2017-01-23
Mesaje: 2

Re: Scurgere rozalie cu 10 zile inainte de menstruatie

Multumesc mult pentru raspuns. Pastilele le-am luat corect, la aproximativ aceeasi ora in fiecare zi. Nu s-a intamplat nimic care sa afecteze protectia (antibiotice, voma, etc.) Voi astepta sa vad ce se intampla si lunile viitoare.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.