homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intepatura in ac de cusut


#1 2017-02-15 09:09:42

raze de soare
New member
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 27

Intepatura in ac de cusut

Buna ziua. Baiatul meu de 11 ani s-a intepat aseara in picior intr-un ac de cusut. I-au curs cateva picaturi de sange.I-am dat cu rivanol si baneocin locul s-a inrosit ca la o intepatura. Nu stiu ce sa fac trebuie vaccin pentru astfel de intepaturi. Cer un sfat pentru ca nu pot merge cu el la doctor ca am doua gemene de 7 luni si nu are cine sta cu ele.Multumesc

Offline

 



#2 2017-02-15 10:56:51

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intepatura in ac de cusut

buna ziua. poti sa suni la Peditel, e un serviciu pt urgente pediatrice, consult la telefon, raspunde un medic pediatru si o sa te sfatuiasca daca trebuie sau nu facut un antitetanos. 1791 și 0364-917. acestea sunt numerele. in cazul retelei RDS se formeaza #1791 fara # nu merge numarul. in celelalte retele doar 1791.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#3 2017-02-15 16:10:16

raze de soare
New member
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 27

Re: Intepatura in ac de cusut

multumesc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.