homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina oprita in evolutie


#1 2017-04-10 11:38:11

IuliaTud
Membru
Inregistrat: 2017-04-10
Mesaje: 2

Sarcina oprita in evolutie

Buna fetelor.
Va scriu pentru ca sunt intr-o situatie disperata.
Sambata, am fost la control eco lunar. Eram insarcinata in 8 saptamani, insa, uitandu-ne pe ecran, am observat ca bebele incetase din viata inca de cand avea 6 saptamani...
Doctora mi-a sugerat sa incerc eliminarea sarcinii in prima faza, prin tratament cu medicamente timp de 2 zile si antibiotic 3 zile
Ieri am inceput tratamentul si am avut dureri groaznice. Am mers la toaleta si mi-au iesit vreo 3  cheaguri de sange care aratau mai degraba ca niste bucati de ficat de pui... cam de aproximativ 1 centimetru fiecare, dupa care sangerare ca la menstruatie pana astazi. Astazi e ultima zi de tratament si in afara de acele cheaguri si de sange nu am eliminat nimic. Stiu ca trebuie sa iasa bebele, un saculet mic si ca mai trebuie sa iasa si alte cheaguri...
E oare cazul sa ma ingrijorez???
La voi cat a durat eliminarea si cum s-a desfasurat???
Stiu ca exista riscuri sa nu se elimine toata si sunt foarte speriata.
Dupa durerea din suflet ca am pierdut puiul... acum  nu dorm noaptea de trama sa nu patesc ceva.
Doctora a spus sa vorbim peste 10 zile. Dar ma gandesc ca daca nu a iesit in astea 2 zile cu medicamente, oare mai iese ceva dupa tratament? Sau ma insel?
Va rog sa ma ajutati!...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.