homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarzierea menstruatiei.


#1 2017-09-16 22:45:05

IuliaNicoleta136
Membru
Inregistrat: 2017-09-16
Mesaje: 1

Intarzierea menstruatiei.

Buna. Am o problema in cazul menstruatiei. Am facut dragoste cu iubitul meu protejat. Desi s-a folosit prezervativ l-am rugat de fiecare data ca atunci cand ejeculeaza sa scoata penisul afara. De fiecare data s-a dus si a verificat daca nu a patit nimic prezervativul dupa ce am terminat actul sexual. Problema e ca imi intarzie ciclul. Am cautat si pe alte forumuri aceeasi problema si erau persoane care spuneau ca primul contact sexual iti poate deregla menstruatia. In ultimele zile sunt panicata si stresata, fiind si asta un factor, desi nu cred ca daca chiar sunt stresata este o cauza sigura de intarziere a menstruatiei. Insarcinata nu cred ca sunt din timp ce am folosit prezervativ si a fost sa le verifice si nu au avut nimic. Simptomele menstruale le am dar sunt slabute. Credeti ca poate fi o dereglare? A mai patit cineva asa ceva?

Offline

 



#2 2017-09-17 00:50:57

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Intarzierea menstruatiei.

Stresul poate fi un motiv pt care sa iti intarzie menstruatia. Sau poate fi o dereglare.
Daca vrei sa scapi de dubii , incearca un test dimineata si asa poti afla.
Bafta!


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.