homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt insarcinata?


#1 2017-09-20 23:38:47

pis23
Membru
Inregistrat: 2017-09-20
Mesaje: 1

Sunt insarcinata?

Buna, acum aproximativ 2 luni (mai exact pe 28 iulie) am facut sex neprotejat cu iubitul meu. Faza este ca nu f mult, adica el deja ejaculase o data cu prezervativ si a doua oara am facut fara, el nici macar nu a terminat. Deoarece el a insistat am luat pastila de a doua zi la aproximativ 20 de ore. In primele zile nu am avut niciun simptom, iar cam dupa 5 zile am avut greturi usoare si imi venise ciclul prematur (el deja imi venise luna aia pe 15-16). Dupa ce imi venise ciclu am facut test si iesise negativ (doar in caz ca). Problema este ca mie ciclul trebuia sa mi vina pe 5 (adica dupa o luna dupa ce a venit cel provocat de pastila) si a intarziat aproape 2 saptamani si nu inteleg de ce.. Am facut un test acum cateva zile si tot negativ a iesit, dar de vreo doua zile au inceput sa ma doara sanii din senin.. Cred ca o sa mai fac un test peste cateva zile dar totusi nu inteleg de ce nu mi vine ciclul odata, e posibil sa fiu insarcinata? M am saturat sa fiu constant ingrijorata.. Vreau sa vina odata

Offline

 



#2 2017-09-21 09:37:14

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sunt insarcinata?

intarzierea e din cauza pastilei de a doua zi, daca ai facut un test la 3 saptamani de la contact nu esti insarcinata

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.