homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sos


#1 2017-10-18 13:04:18

Nasui Andreea
New member
Inregistrat: 2017-09-11
Mesaje: 12

sos

Buna ziua.

Am si eu o dilema. De cateva luni iau Yasmin, si pana astazi nu am  intampinat nici o problema. De obicei sambata trebuie sa iau ultima pastila dupa care urmeaza 7 zile pauza. Dar pana acum menstra aparea la trei zile, iar acum mi-a aparut marti noaptea, au intarziat putin. Acum eu trebuie sa fac pauza din momentul in care iau ultima pastila.  Deci ar trebuii sa reincep duminica care urmeaza chiar daca o sa mai am menstra. Ciclul mi-a venit dupa terminarea foliei.Acum asta inseamna ca duminica trebuie sa reincep o folie noua chiar daca mai exista menstruatia. Vroiam sa stiu daca procedez corect.
Multumesc.

Offline

 



#2 2017-11-13 12:01:27

CristinaCrisstina
New member
Inregistrat: 2017-11-13
Mesaje: 7

Re: sos

Trebuie sa iei pastilele in mod obisnuit. Cum zici tu duminica. Chiar daca o sa mai ai menstra. 21 pastile iei si apoi 7 pauza indiferent de menstra. Eu asa iau

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.