homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101-101


#1901 2018-05-21 10:25:50

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space , exact la asta ma gândeam când am văzut pagina nr 100. De mult N am mai văzut pe aici un test pozitiv, hai sa spargă cineva gheata .

La mine se apropie ovulatia. Vedem ce mai facem, cred ca luna viitoare verificăm și ce ne a zis andrologul, cu examen bacteriologic
Complet Pt soț, cu toate ca eu cred ca e ok. Dar cum văd ca timpul trece .....

Offline

 



#1902 2018-05-21 11:42:17

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

M2m2 a scris:

passenger a scris:

Buna! Eu nu stiu sa-ti raspund, Sonia si restul fetelor te pot lamuri.

Space, spor sa aveti!
Ba da, cu cat mai multi spermatozoid  cu atat mai multe sanse sa ajunga unul unde trebuie. FF zice ca cel mai bine e O-2, O-1, O si O+1. Ideal.

M2, nu stiu cum e, nu a facut niciodata analiza asta. Mai astept 3-4 luni de rateuri si il trimit la analiza.
In sept cand am ramas gravida am avut un singur contact cu 2 zile si jumatate-3 inainte de ovulatie (confirmata cu opk si temperatura), deci i-au rezistat  spermatozoid  ...

Alexandra, par

Va pup!! puss

Pas daca ai ramas nu mai insista pe spermograma ca nu e nevoie ..vezi ovulatia endometrul ..cred ca la tine tine de asta ca si la mine de altfel ..
La cat timp ai pierdut ?

Imediat. Am avut test pozitiv, a 2a zi dimineata l-am repetat si era aproape negativ, a 3a zi clar negativ si dupa cateva zile a venit cm. sad
Asta in septembrie. M-am gandit ca poate nici spermatozoizii si nici ovulul nu au fost de calitate buna si de aia s-a dus. Daca eu nu am ce face ca sa imbunatatesc calitatea foliculilor mei macar spermograma lui se poate imbunatati, de asta ma gandeam sa-l trimit la analiza. Ii dau vitamine destule smile poate reusim sa mai obtinem o sarcina inainte sa ne apucam de investigatii.  signof10

Eu am ovulat acum 2 zile, am reusit sa avem un contact cu o seara inainte de ovulatie ceea ce e perfect. Din pacate m-am ridicat dupa 5 min. si s-a dus tot "la vale"  spermatozoid  in mod normal stau intinsa 20-30 min. Cand nu e una, e alta. Ori nu prind ovulatia, ori o prind dar  spermatozoid imi bat joc de ea.. poate o fi ramas unul totusi.. smile sper!

Va pup pe toate!! par

Offline

 

#1903 2018-05-21 13:28:29

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Pass, inotatorii sunt propulsati cu o viteza de 50km la ora si ajung unde trebuie in cateva secunde. Nu trebuie sa stai intinsa jumatate de ora, e un mit. Altfel ar fi o metoda contraceptiva sa te ridici imediat dupa contact. O-1 e perfect, tin pumnii sa fie cu succes!  majoreta

Astera, mult succes si distractie placuta!  angel

Offline

 

#1904 2018-05-21 14:03:01

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Mi-ai dat vesti bune, Space!   happy
puss

Tu ce faci, in ce zi esti?

Ultima oara a fost editat de passenger (2018-05-21 14:03:46)

Offline

 

#1905 2018-05-21 14:52:09

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

kram pass! eu am un feeling luna asta despre tine smile si nu sunt singura, a mai zis si Alexandra.

eu sunt in Z13 si ieri era inca negativ OPK-ul, sa vedem astazi. Contact ieri, cu ocazia aniversarii cununiei civile lol nu era posibil sa ratam desi eu imi propusesem altceva luna asta. Dar oferta nu am inca oricum, asa ca asta e, ne traim viata. Am editat sa mai scriu ceva, eu cred ca noi foarte greu ne-am mai putea intoarce la protectie, nu mai vrea sotul meu (si nici eu sincer).

Ultima oara a fost editat de space (2018-05-21 14:55:16)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1906 2018-05-21 15:39:45

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

De ce protectie?? Eventual Not trying, Not preventing. smile Asta ar fi idealul, de fapt, ca atunci nu exista stresul lui Trying. Eu asa am ramas gravida de 2 ori. Cand am incercat si monitorizat, am avut doar esecuri.
Sa vedem, tot nu ne-am tinut de planul "zilnic" si doar 1 contact, bine macar ca asta a fost aproape de ovulatie. Daca nu, luna viitoare vom incerca zilnic in zilele fertile. O sa bem cafea seara lol
Sa fie cu noroc la toate! par

Offline

 

#1907 2018-05-21 16:13:44

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Heei smile

Pass , nici eu acum 2 ani cand am ramas nu am stat deloc deloc intinsa .. deci e doar un mit (eu asa cred) . Cum spune si Space , altfel nimeni nu ar mai avea de ce sa se protejeze .  Am mai stat si eu vreo 10 min maxim intinsa recent dar degeaba lol o veni bebelusul nostru cand o vrea , o sa isi gaseasca el locul unde trebuie sa ajunga  big_smile

Space , bafta luna asta , viata merge inainte majoreta  , eu ti-am zis .. m-am oprit doua luni din incercari , ca sa mai treaca inca cinci luni si tot nu am contractul rotfl am zis ca ii dau incolo de francezi afurisiti , ca oricum fiecare isi urmareste scopul lui . Acum daca raman graviduta rugaciune , ne descurcam noi daca raman fara loc de munca smile 

Astera , pai asteptam de la tine testul pozitiv , da-ne si noua o veste buna smile

Pup fetele puss


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#1908 2018-05-21 17:08:57

M2m2
New member
Inregistrat: 2018-05-16
Mesaje: 39

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Pas si eu cred ca e un mit asta cu statul ..eu inainte stateam 30 min cu picioarele pe sus ..cand am ramas nu am stat mai mult de 3 minute intinsa sincer deci sigur cade chestia asta  happydance  happydance 
Mult noroc sa fie luna asta !

Offline

 

#1909 2018-05-21 17:10:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Eu declar ziua 2 de cm, bine ca vine ????????????????????pupici. succes la testat


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1910 2018-05-21 17:33:44

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Imi pare rau pentru Z2, Missy  supa mie cand imi vine caut sa fac ceva pentru mine, ma deconectez de treburile zilnice si ma uit la un film, imi iau o carte etc.

Alexandra, inca nu ti-au dat contractul?  yikes eu am o parere proasta despre francezi din interactiunile mele cu ei, dar ma gandeam ca sunt seriosi totusi. Ai dreptate cu planurile, daca era cum planificasem initial trebuia sa nasc acum  lol Oh well. Planificam si ne adaptam cand nu merg lucrurile conform planului.  Exact asa am vorbit si eu cu sotul meu (el a zis ca nu vrea protectie si nici un fel de preventie) ca daca se intampla, ne descurcam cumva. Chiar si daca pica prost si doamne fereste nu am de lucru sau abia am inceput si nu pot beneficia de concediu de maternitate.

Astera, la sotul tau spermograma era buna, nu? Ce presupune acest exam bacteriologic complet?

Pass, spre not trying not preventing aspir, dar nu pot sa nu stiu in ce zi sunt. stiu automat  lol eventual sa nu mai folosesc aplicatie, ma gandeam si la asta.

Tei, ne mai citesti? Ce faci?

Ultima oara a fost editat de space (2018-05-21 17:34:14)

Offline

 

#1911 2018-05-21 17:37:03

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Fetelor, primul copil l-am conceput intr-o pozitie nefavorabila alora   spermatozoid  lol scuzati pt prea multa informatie lol  .. in picioare, tocmai venisem din club ametiti la 4 dimineata. Nici o secunda n-am stat intinsa, evident. Si inainte de asta incercasem aproape 2 ani, cu picioare pe pereti si perna sub fund si tot degeaba. Nu zic ca nu se poate, ca si eu sunt exemplu ca nu are a face pozitia la orizontala dupa. Doar cresc sansele, asa ma gandeam eu. Dar e suficient sa se duca unul acolo unde trebuie. smile

Missy sad imi pare rau pt cm nesuferit!

Offline

 

#1912 2018-05-21 18:42:51

Albinutza30
New member
De la: Italia
Inregistrat: 2018-04-15
Mesaje: 45

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Buna fetelor! wave  Nici eu nu vin cu nimic nou,sunt a 7 zi DPO și lucrurile evoluează că de obicei,nimic nou! Îmi pare rău ptr fetele cu CM  supa Asta e v a incepe o nouă zi!! O săptămână frumoasă să aveți! goodluck  majoreta  kram


Eu 30 ani,sotul 30 ani.Incercam de 2 ani,analizele mele toate bune in limite normale.CM intre 30-32 zile.Sotul Spermograma-oligostetonozoospermie moderata grater ,Spermocultura buna.Tratament Profecund, lubrifiant Concevive plus si vitamineCoQ10,Omega3,Magneziu+VitB6,Seleniu,Zinc.
SPERAM,SPERAM SI IAR SPERAM INTR O MINUNE!!!
My Ovulation Chart

Offline

 

#1913 2018-05-21 19:36:07

M2m2
New member
Inregistrat: 2018-05-16
Mesaje: 39

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Albinutza30 a scris:

Buna fetelor! wave  Nici eu nu vin cu nimic nou,sunt a 7 zi DPO și lucrurile evoluează că de obicei,nimic nou! Îmi pare rău ptr fetele cu CM  supa Asta e v a incepe o nouă zi!! O săptămână frumoasă să aveți! goodluck  majoreta  kram

Albinuta30 in ziua 7 dpo nu poti avea nici un sintomut  depinde cand coboara de pe trompa si incepe nidarea care dureaza ...pot fi eu exemplu tau daca doresti : la mine a fost a 8 zi nidarea cu o durere intepatoare in ovarul cu care am avut ovulatia , temperatura bazala a crescut cazul meu( nu a coborat deloc) , iar urina in urmatoarele zile a devenit galbena( cand ma stergeam ramanea galben pe hartie) deci hormonul era deja in urina si testul pozitiv in ziua a 10dpo adevarat cel mai sensibil de 5 ( viola+ unul barza ultrasensibil) .
La prima nu am avut greata nimic dar la a 2 stari de oboseala si greata au aparut a 11 z dpo.
Deci fiecare sarcina e diferit..
Mai un pic de rabdare si poti testa .te pupic si i-ti tin pumni pt un test cu 2 liniute .

Offline

 

#1914 2018-05-21 20:59:28

Albinutza30
New member
De la: Italia
Inregistrat: 2018-04-15
Mesaje: 45

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

M2m2 a scris:

Albinutza30 a scris:

Buna fetelor! wave  Nici eu nu vin cu nimic nou,sunt a 7 zi DPO și lucrurile evoluează că de obicei,nimic nou! Îmi pare rău ptr fetele cu CM  supa Asta e v a incepe o nouă zi!! O săptămână frumoasă să aveți! goodluck  majoreta  kram

Albinuta30 in ziua 7 dpo nu poti avea nici un sintomut  depinde cand coboara de pe trompa si incepe nidarea care dureaza ...pot fi eu exemplu tau daca doresti : la mine a fost a 8 zi nidarea cu o durere intepatoare in ovarul cu care am avut ovulatia , temperatura bazala a crescut cazul meu( nu a coborat deloc) , iar urina in urmatoarele zile a devenit galbena( cand ma stergeam ramanea galben pe hartie) deci hormonul era deja in urina si testul pozitiv in ziua a 10dpo adevarat cel mai sensibil de 5 ( viola+ unul barza ultrasensibil) .
La prima nu am avut greata nimic dar la a 2 stari de oboseala si greata au aparut a 11 z dpo.
Deci fiecare sarcina e diferit..
Mai un pic de rabdare si poti testa .te pupic si i-ti tin pumni pt un test cu 2 liniute .

Sa te audă Dumnezeu signof10 multumesc de sustinere, e foarte grea așteptarea mai ales când dorința e IMENSA cat casa plus că și starea soțului meu nu e bună,încerc să-l incurajez ,dar în așa situații ei sunt mai sensibili, rupe sufletul din mine când văd cum i se umple ochii de lacrimi la propriu cand vede un bebe grater uneori nu știu cum să l mai ajut disperat


Eu 30 ani,sotul 30 ani.Incercam de 2 ani,analizele mele toate bune in limite normale.CM intre 30-32 zile.Sotul Spermograma-oligostetonozoospermie moderata grater ,Spermocultura buna.Tratament Profecund, lubrifiant Concevive plus si vitamineCoQ10,Omega3,Magneziu+VitB6,Seleniu,Zinc.
SPERAM,SPERAM SI IAR SPERAM INTR O MINUNE!!!
My Ovulation Chart

Offline

 

#1915 2018-05-21 21:54:16

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space... am impresia ca trag ei de timp ... i-as lasa dar am prins un drag de fetita smile eu ma ocup de tot ce tine de ea , mama ei e paralela .. fetita plangea dupa ea ( ceea ce e si normal) si ea voia sa ii puna un supozitor ca poate o doare ceva  spranceana   .  Sper sa vina bebe curand si la tine puss

Albinutza , are dreptate M2 , fiecare sarcina e diferita . Tin pumnii sa apara doua liniute la testare goodluck

Pass , Doamne ajuta sa am gura aurita si eu si Space si sa vina bebe luna asta la tine big_smile cu contactul inainte cu o zi de O majoreta

Ultima oara a fost editat de Alexandra.rosca (2018-05-21 21:55:27)


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#1916 2018-05-22 10:13:08

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space, la al meu era cu teratozoospermie, adică morfologic , cu probleme , dar din spusele medicilor , sunt foarte mulți ca număr, ceea ce nu pune de fapt probleme . Andrologul ne a zis însă , ca din păcate , chiar și unul defect , zice el, poate fecunda, și de aici sa se oprească din evoluție. Lucru asupra căruia nu putem interveni, doar sa ajutam cumva.

E vorba de examen bacteriologic de tract  spermatic. Probabil luna viitoare o sa facă .

Dacă e bine și acolo, o sa cer sa fac și o inseminare . Și dacă nu merge nici așa , fie ce o fi .

Offline

 

#1917 2018-05-22 14:24:10

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.