homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajutor


#1 2018-01-09 22:31:54

irina20
Membru
Inregistrat: 2018-01-09
Mesaje: 2

Ajutor

Buna si bine v-am gasit! Tocmai am fost la primul control ginecologic si ecografie transvaginala, insa medicul nu mi-a atras atentia ca ar fi ceva in neregula. Motivul controlului au fost dureri difuze / intermitente pe ovarul stang, pentru care am primit antibiotic, supozitoare si o crema vaginala (pentru Candida, desi nu am astfel de simptome), dar fara alte explicatii.

Cand am ajuns acasa, am analizat protocolul de examinare ecografica pe care scrie ca am uter in pozitie intermediara, contur regulat si ovarul stang de aspect micropolichistic. Ma puteti ajuta sa imi spuneti cat de grav este, in eventualitatea unei sarcini in urmatorul an?  Mi s-a spus sa revin peste cateva saptamani la control si nu am liniste pana atunci. Scuze daca nu am postat in sectiunea potrivita, sunt prima oara pe acest forum.  hmm

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.