homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Modificare urina dupa contact sexual.


#1 2018-02-16 14:54:17

_she_
New member
Inregistrat: 2007-12-01
Mesaje: 12

Modificare urina dupa contact sexual.

Buna ziua doamnelor,

Ma confrunt cu o situatie oarecum delicata, in sensul ca, pe data de 11 febr. am avut un contact sexual neprotejat, dar cu ejaculare afara. La aproximativ 2 zile dupa, am constatat ca mirosul urinei s-a modificat. Nu am usturimi, urinez mai des, nu ma doare atunci cand urinez, insa ceva s-a intamplat, iar la aproximativ 4 zile am sangerat, mai exact de ieri sangerez, ce i drept, nu foarte abundent, insa simptomele sunt aceleasi ca si in cazul menstruatiei. Am luat pilule, insa nu in mod regulat inainte de actul sexual datorita programului incarcat din ultimul timp, iar de duminica am renuntat la ele pentru luna aceasta. Stiu ca am gresit, insa sangerarea de care spuneam mai sus probabil are ca si cauza intreruperea acestora. Cat despre modificarea urinei ca si miros dar si culoarea acesteia s-au modificat dupa actul sexual, eu neavand probleme ale tractului urinar. Nu cred ca ar fi vorba de sarcina, desi ultima menstruatie a fost pe data de 31 ianuarie, in caz ca ar fi o varianta cum ca as fi insarcinata. Ce credeti ca este? Multumesc frumos.

Offline

 



#2 2018-02-16 15:20:52

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Modificare urina dupa contact sexual.

fa un sumar de urina si o urocultura, nu e neaparat sa ai toate simptomele in cazul unei infectii

Offline

 

#3 2018-02-16 15:33:37

_she_
New member
Inregistrat: 2007-12-01
Mesaje: 12

Re: Modificare urina dupa contact sexual.

Pana sa fac un examen urinar, credeti ca ar putea fi vorba de o infectie sau exista probabilitatea unei sarcini? Este posibil sa fi contactat vreo infectie de la el?

Ultima oara a fost editat de _she_ (2018-02-16 15:34:21)

Offline

 

#4 2018-02-16 15:36:29

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Modificare urina dupa contact sexual.

infectia urinara nu e ceva ce se transmire sexual, dar se intampla frecvent dupa contactul sexual pentru ca el favorizeaza migrarea bacterilor din vagin spre uretra
un risc de sarcina exista daca nu ai luat pastilele corect

Offline

 

#5 2018-02-16 15:47:20

_she_
New member
Inregistrat: 2007-12-01
Mesaje: 12

Re: Modificare urina dupa contact sexual.

Da, cunosc faptul ca infectia urianara nu se transmite sexual, insa ma gandesc ca aceasta sangerare pe care o am m-ar salva de la o posibila sarcina, cred. Pana la urma, el isi doreste un copil, dar nu stiu daca este momentul acum. Alte simptome ale sarcinii nu am, desi resimt o stare de somnolenta, ma balonez, schimbari ale dispozitiei, unele crampe abdominale, o oarecare borfaiala in burtica, o oarecare durere de cap, dar nu cred ca este ceva ce ar prevesti o sarcina.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2018-02-16 15:54:36

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Modificare urina dupa contact sexual.

nu ai ce simptome de sarcina sa ai acum, nici macar nu ar fi avut loc implantarea daca ar fi sa fie
desi, cum zici si tu, sangerarea face sa fie improbabila sarcina

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.