homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lipsa menstruație.


#1 2018-03-05 00:07:56

BubulinaMerida
Membru
Inregistrat: 2018-03-04
Mesaje: 0

Lipsa menstruație.

Bună seara. Am născut pe 01.07.2017 prin cezariana și alăptez. Menstruația mi a venit chiar luna următoare după naștere(august) . A doua lună am fost puțin răcită ceea ce a făcut ca menstrația să înrzie cu o săptămână și ceva(septembrie). Din octombrie am luat cerazette pentru a nu avea parte de un alt bebe care să vină chiar inoportun. Totul a decurs normal în luniile octombrie - noiembrie. S-a întâmplat să fiu plecată de acasă în decembrie și să uit să iau cu o zi înainte pilula așa că am luat două la diferență de cateva ore între ele. Acum începe tragicul..  Decembrie nu mi-a venit așa că am fost și am vorbit cu doamna doctor și mi a sugerat să iau să mi fac un test de sarcină fiindcă eu rătăcisem niște pilule și deci întrerupsesem de câteva zile tratamentul.(zile în care ioc contact cu soțul) de asemenea mi a recomandat să mă protejez până ce îmi va reveni menstruația. Nu m facut doar un test de sarcină ci am repetat timp de 4 săptămâni mereu testul și mereu îmi iese negativ. Mi a spus doamna doctor că este o reacție frecvent întâlnită dar totuși suntem în martie și nimic. sad Păreri?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.