homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Spootting?

#1 2018-03-08 12:22:56

Bugsy
Membru
Inregistrat: 2018-03-08

spootting?

Bună ziua. Am 43 de ani. În urma unor probleme legate de ciclu (nu parea ca vrea sa se opreasca, iar după duphaston imi venea si mai tare) doctorul ginecolog mi-a prescris midiana. L-am luat mai mult de 3 luni. Luna aceasta se face 1 an. Dar au apărut probleme. La mijlocul foliei m-am trezit cu secreţii colorate. Puţine, vedeam 1 data în zi pe hârtia de la baie. <apoi dureri pe sub burtă şi mers des la baie. Vizită la ginecolog. consultaţie şi ecografie endovaginală. Concluzia: nu vede nimic deosebit, Lichid in Douglas, probabil de acolo secretia. Dupa cateva zile secretia a devenit mai pronuntata. Pare ca vrea sa vina ciclu, desi mai am 4 pastile din folie. Sun doctorul. Să continui contraceptivele si sa iau Urisan. Acum intrebarea: posibil sangerarea sa nu fie de la midiana şi sa am o infectie urinară? E suficient Urisan? Pot continua contraceptivele, asa cum spunea doctorul, si luna viitoare? Ar trebui schimbate? Ar trebui alt medic? Multumesc

Acum

Footer-ul board-ului

© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.