homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am pierdut sarcina...cred ?!-9


#153 2007-07-24 15:51:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

e bine sarcina precis. toata lumea stie ca imediat dupa avort se prind sarcinile cel mai temeinic....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 



#154 2007-07-24 16:09:07

anomarind
New member
Inregistrat: 2007-06-05
Mesaje: 82

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

Da dar eu am avut ultimul asa zis cm in 26.05 si la medic am fost saptamana trecuta si mi-a spus ca este o sarcina foarte mica si se vedea doar sacul embrionar,eu calculasem cam 7 sapt de amenoree,deci ar fi trebuit sa fie si un embrion, sau sarcina era mai mica ?


DORESTE MULT,CA SA POTI SA RENUNTI LA CE NU AI PRIMIT!

Offline

 

#155 2007-07-24 17:46:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

7 sapt imi ies si mie insa asta inseamna embrion de maxim 5 sapt....poate prea mic sa il vada doctorul cu aparatul si priceperea dinsului....nu m-as ingrijora sau as mai intreba inca un doctor


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#156 2007-07-24 18:36:16

anomarind
New member
Inregistrat: 2007-06-05
Mesaje: 82

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

Pai am fost programata de atunci in 2 saptamani,a spus ca sigur ar trebui sa vedem ceva,ar fi cam 9 sapt. de amenoree,mi-a spus sa iau si duphaston,cate una pe zi,eu am luat si acid folic,acum astept cu nerabdare ziua cand trebuie sa merg la control!


DORESTE MULT,CA SA POTI SA RENUNTI LA CE NU AI PRIMIT!

Offline

 

#157 2007-07-24 21:00:57

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

doctoressa am inceput sa iau totusi de azi duphaston dupa ce am vb cu uunul din dr la care ma controlez smile azi l-am "mosit" pe finu' si daca tot eram in maternitate am zis sa vad ce zice si el. si pana la urma rau nu are cum sa imi faca mai ales ca azi am mai avut o picatura...of...Doamne ajuta sa fie bine! macar sanii ma dor in continuare big_smile

multumesc fetele de urari...sper sa fie cu ochi! big_smile bafta si fetelor care sunt in aceeasi situatie!

Ultima oara a fost editat de eu_vreau (2007-07-24 21:02:09)


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2007-07-24 21:15:05

persifona
Vizitator

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

Toata bafta din lume sa vina peste tine, eu_vreau, iti tinem pumnii stransi de tot!
Si sa-ti traiasca finutzul big_smile

 

#159 2007-07-25 14:19:42

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

of...iar am dureri...in loc sa stau in practica am venit acasa pt ca am dureri. din fericire nu sangerez mai mult decat ieri - adica tot o picatura si s-a mai diluat...dar durerea asta ma enerveaza. de fapt nu ma enerveaza durerea cat starea asta de incertitudine. daca e sa vina sa vina, daca nu nu...numai sa stiu si eu smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#160 2007-07-25 14:31:34

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

bafta multa si sa va traiasca finutul, e tare frumusel!!!! :-****


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#161 2007-07-25 18:59:41

anomarind
New member
Inregistrat: 2007-06-05
Mesaje: 82

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

eu_vreau,nu te mai gandi pt. ca fara sa vrei i-ti faci rau  lasa sa mearga de la sine,poate o sa ai o surpriza placuta,sau ca sa te fac sa razi cumpara si tu niste OB poate se sperie uratii si nu mai vin!


DORESTE MULT,CA SA POTI SA RENUNTI LA CE NU AI PRIMIT!

Offline

 

#162 2007-07-25 19:02:21

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

anomarind a scris:

eu_vreau,nu te mai gandi pt. ca fara sa vrei i-ti faci rau  lasa sa mearga de la sine,poate o sa ai o surpriza placuta,sau ca sa te fac sa razi cumpara si tu niste OB poate se sperie uratii si nu mai vin!

nu ma gandesc decat cand ma doare big_smile iar legat de tampoane - am stocul facut binisor ca la mine cand vine e cu strigaturi...nu-mi vine sa cred ca stau cu zilnice in loc de monstruozitatile de absorbante pe care le folosesc de obicei big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#163 2007-07-25 19:34:10

anomarind
New member
Inregistrat: 2007-06-05
Mesaje: 82

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

Poate o sa-ti trebuiasca dupa 9 luni si ceva, nu mai devreme!Si lasand gluma, am inteles ca-i normal sa te doara la inceput.bine nu dureri atroce,suportabile,nu ai no spa, ia cand ai dureri mai mari,si ma gandesc ca pe duminica ,luni ai putea incerca si un test,ca atunci sunt cam10 zile de intarziere si ar trebui sa vezi ceva.PUPICI


DORESTE MULT,CA SA POTI SA RENUNTI LA CE NU AI PRIMIT!

Offline

 

#164 2007-07-25 19:57:27

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

inca sunt suportabile durerile...si din fericire alterneaza cu momente de fara durere big_smile mi-am facut aseara un test si nu se vedea nik din a doua liniuta...duminica fac intr-adevar si poate de ziua noastra cand facem 2 ani de la nunta pot da si eu de baut din mai multe motive tongue pup si tie!


mami de minuni hjarta

Offline

 

#165 2007-07-25 20:08:52

anomarind
New member
Inregistrat: 2007-06-05
Mesaje: 82

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

MULTA FERICIRE SI MULTI ANI INAINTE!Si sigur o sa fie si bebe acolo si  o sa trebuiasca sa bei sampanie pt. copii!


DORESTE MULT,CA SA POTI SA RENUNTI LA CE NU AI PRIMIT!

Offline

 

#166 2007-07-26 09:53:43

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

ma simt prost...am sa ajung ca in fabula cu pastorul la oi care tot tipa ca vine lupu' si cand a venit cu adevarat nu l-a mai crezut nimeni...cred ca mi-a venit menstruatia. sangerarea nu mai e maronie - se apropie de rosu. culmea e ca sunt f linistita si nu ma deranjeaza ca a venit. inseamna ca incep sa ma vindec la cap si obsesia dispare big_smile
totusi nu pot spune ca nu ma pune pe ganduri ce mi s-a intamplat...totusi e o saptamana de "pic cu pic" de natura progesteronica...of, insuficienta asta. daca n-ar fi ingrijorarea ca nu voi rezolva niciodata problema asta ar fi totul chiar ok.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#167 2007-07-26 13:33:50

myya
Full member
De la: bacau
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 570
Site

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

eu_vreau felicitari pt ca nu te-ai descurajat inca...o sa vina si bebele o sa vezi..daca ti-l doresti atat de mult eu zic ca cineva de sus te va ajuta sa-l ai:)poop si fii tare in continuare

Offline

 

#168 2007-07-27 14:28:56

anomarind
New member
Inregistrat: 2007-06-05
Mesaje: 82

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

Doctoressa ,astazi am fost la eco pt. ca nu mai aveam rabdare si mdoctora mea este in concediu iar medicul la care am fost ultima data m-a chemat luni dar el vine peste o sapt. din concediu asa ca am fost la alt cabinet unde am tras o sperietura cand am vazut sacul gol,dar am spus la medic ca este mai mare decat data trecuta si mi-a vacut si eco vaginala unde se vedea un embrion micut cu inimioara pulsand,si a spus ca are sase saptamani,si crede ca am sarit o luna ciclul si am ramas luna urmatoare insarcinata de aceea neconcordanta intre amenoree si sarcina.Ce credeti o sa fie bine o sa am noroc de data aceasta?Eu_vreau ce mai faci cum te simti,este ciclu sau nu?pupici


DORESTE MULT,CA SA POTI SA RENUNTI LA CE NU AI PRIMIT!

Offline

 

#169 2007-07-27 14:34:56

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

tot nu e menstruatie...nu mai stiu ce sa cred...s-a inchis ieri la culoare dar azi e din nou maroniu deschis ca inainte...nicio schimbare. nu pot sa nu recunosc ca mi se cam stargne stomacul cand ma gandesc...mi-e frica sa nu fie ca anul trecut, sa nu trebuiasca sa ma chiureteze sau mai stiu eu ce...iau in continuare duphaston si astept...n-am cheaguri, doar pete maronii cu vinisoare mai inchise la culoare, dar vinisoarele astea sunt f rare...

bafta multa cu bb tau! nu iti fa ganduri negre...savureaza si cu credinta si speranta va fi bine!


mami de minuni hjarta

Offline

 

#170 2007-07-27 14:56:10

anomarind
New member
Inregistrat: 2007-06-05
Mesaje: 82

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

Mersi mult si tie bafta ,tu cam cat ar trebui sa ai acum,nu poti sa mai mergi la eco?


DORESTE MULT,CA SA POTI SA RENUNTI LA CE NU AI PRIMIT!

Offline

 

#171 2007-07-27 15:12:36

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: am pierdut sarcina...cred ?!

5 saptamani si 5 zile ar fi...de pe 17 iunie ultima menstruatie. luni plec in grecia...cand ma intorc sigur ma duc la echo daca nu se intampla nimic pana atunci smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.