homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102-33


#609 2018-08-03 11:49:28

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Va pup, fete dragi! puss

Alexandra, înțeleg de ce bucuri că ți-a venit și subscriu la tot ce a zis Pass. Dacă e orice problemă (doamne dă să nu fie nimic), e bine să știi cât mai devreme să poți lua măsuri.

Pass, a venit, bineînțeles  lol a și trecut și începe o nouă perioadă fertilă. Sunt in Z9 acum. Cred ca iarăși ne sincronizam luna aceasta, succes!!

Offline

 



#610 2018-08-03 12:07:55

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Pass, stiu ca incercati pentru bebetrei, nu stiam ca de aproape un an. Dar sunt sigura ca vine! smile
S si B ce mai fac? Nu i-am mai vazut nici pe fb...
S merge la scoala anul asta sau deja e clasa I?

Alexandra, subscriu la ce zice Pass. Eu eram sigura ca ovulez in Z14 si dar calculele mi-au aratat ca ovulam mai devreme.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#611 2018-08-03 16:45:53

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

wave

Kate, cls. 1 cel mare si 0 cel mic.  hjarta  NU stiu cand au zburat anii astia, parca ieri scriam pe aici trista ca nu raman gravida.
Acum am ramas din prima luna fara protectie in sept. (de fapt era deja octombrie) dar a venit cm dupa cateva zile de la testul +. sad Si de atunci nimic, nada.
Va pup, eu v-am vazut puii pe Fb, cel mic e tot Nati cand era mica.  hjarta

Space, sunt in ziua 8, suntem colege de suferinta din nou lol
Tu ovulezi mai devreme ca mine asa ca scoatem majoretele pt tine intai.  majoreta
Spor! chicot

Offline

 

#612 2018-08-03 23:22:04

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Heei .
Am supravietuit si saptamana asta , mai am inca una pana la concediu .

Multumesc fetelor , din octombrie incep si eu sa monitorizez ovulatia cu teste si temp .  Vreau august si septembrie sa ne relaxam si sa profitam de concediu si sa ne pregatim pentru Romania smile. Va puuup puss


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#613 2018-08-04 07:25:09

Munteanudaniela
New member
Inregistrat: 2018-07-11
Mesaje: 40

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Alexandra....ai să vezi că pe relaxare vine su barza

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2018-08-05 07:19:27

Munteanudaniela
New member
Inregistrat: 2018-07-11
Mesaje: 40

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Mi.a început deja sangerare maronie ușoară cu 5z inainte de data menstruatie. bang

Offline

 

#615 2018-08-05 10:42:13

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Poate e sangerare de nidare daca a aparut mult mai devreme ca de obicei!  goodluck

Pupici, duminica frumoasa!

Offline

 

#616 2018-08-05 11:36:17

Munteanudaniela
New member
Inregistrat: 2018-07-11
Mesaje: 40

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Multumesc de încurajare dar lunar imi vine mai devreme aceasta sangerare.

passenger a scris:

Poate e sangerare de nidare daca a aparut mult mai devreme ca de obicei!  goodluck

Pupici, duminica frumoasa!

Offline

 

#617 2018-08-05 21:12:55

MonaD145
Membru
Inregistrat: 2018-07-29
Mesaje: 1

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Buna seara ,sunt în săptămâna 4 de sarcina si de vreo săptămână în fiecare seară când stau întinsă mă doare burta jos si ceva înțepături ,s-a mai confruntat cineva cu așa ceva ? Miercuri am programare la doctor de familie (GP)si apoi sa ma trimita la moasa(midwife -sunt în Anglia ). Mulțumesc

Offline

 

#618 2018-08-06 12:34:17

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neata  wave

Am facut ieri un OPK si a fost aproape pozitiv. Fiindca era singurul din casa, pot doar sa presupun ca astazi ar fi pozitiv  lol E Z12, deci e plauzibil. Oricum, de maine incolo vom fi plecati amandoi in locuri diferite, asa ca aproape 3 saptamani nu ne vom mai vedea. Ma bucur totusi ca nu ratam nici urmatoarea perioada fertila.

Sunt la limita luna asta intre a nu mai urmari deloc nici macar menstruatia si a incepe sa-mi iau temperatura. O sa mai vad eu, ca ma tot razgandesc  lol Ieri eram convinsa ca am endometrioza, intre timp m-am razgandit ca totusi poate nu am  forgetit  Ce as vrea sa pot sa fiu cu adevarat "nepasatoare", sa nu urmaresc perioada fertila si absolut nimic. Si cand se intampla, sa fie binevenit. Dar pare imposibil, mintea mea lucreaza in zile fertile, zile DPO, zile inainte de O.

S-a rezolvat si cu serviciul si vom pleca mai aproape de casa, in Europa.  Doar temporar, un an, doi. Abia astept sa am ocupatie sa nu ma mai gandesc la toate prostiile astea.

O saptamana frumoasa!

Offline

 

#619 2018-08-06 15:32:00

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Buna smile

Space ,stiu ce Zici... si eu tot la fel as vrea sa fiu mai “nepasatoare” , sa vina cand vine ...dar cand iti doresti atat de mult , e normal sa te gandesti la asta .  Ma bucur ca s-a rezolvat cu job-ul !!a spor la munca acum big_smile nu mai aveti timp de un bebelit ? Hai ca poate se prinde ..

Mona , ai incercat sa iei nospa ? Durerile sunt suportabile ? Ca cele se la menstruatie ? Doar daca ai sangerari sa mergi la urgenta neaparat . Sarcina usoara si sa fie totul ok


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#620 2018-08-06 16:09:00

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Alexandra.rosca a scris:

Buna smile

Space ,stiu ce Zici... si eu tot la fel as vrea sa fiu mai “nepasatoare” , sa vina cand vine ...dar cand iti doresti atat de mult , e normal sa te gandesti la asta .  Ma bucur ca s-a rezolvat cu job-ul !!a spor la munca acum big_smile nu mai aveti timp de un bebelit ? Hai ca poate se prinde ..

Alexandra  puss merci frumos! Noi pe picior de plecare, voi mai aveti putin si va intoarceti acasa. Mai prindem astazi un bebelit, dar atat pentru urmatoarele 3 saptamani, stam pe uscat  rotfl2

Tu totusi pari mai degajata, cel putin din cat reusesc sa-mi dau seama de pe forum. Dar fiecare stie ce e in sulfletul lui si cand iti doresti atat de mult e greu sa nu te concentrezi pe asta. E chiar absurd, daca stai sa te gandesti. Atunci cand iti doresti ceva, faci eforturile sa se realizeze, nu? Daca vrei sa iti cumperi apartment de exemplu, te duci si cauti, te interesezi, nu stai nepasatoare si relaxata ca "o sa vina cand trebuie". Daca vrei sa iti schimbi locul de munca te agiti, iti cauti in alta parte, vorbesti, te gandesti la asta ca e firesc. Nu stai linistita ca poate se iveste ceva. Gata, mi-am spus oful pe ziua de astazi  lol

Offline

 

#621 2018-08-06 19:15:53

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Space , asa si este .. in viata trebuie si sa faci ceva ca sa primesti , nu toate vin de la sine .
Ee, sunt degajata rotfl nicidecum .. seara mereu ajung sa ma gandesc la asta ... mai ales cum stau toata cu copilul altcuiva ..


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#622 2018-08-07 09:37:25

Munteanudaniela
New member
Inregistrat: 2018-07-11
Mesaje: 40

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neața fetelor. La niște analize de rutina mi s.a descoperit infecție urinara. Poate fi cumva o piedică în concepție? Voi ce stiti?

Offline

 

#623 2018-08-07 09:40:14

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neațaaaaa, Daniela nu știu ce sa zic. Ti-a dat tratament cu antibiotic!?


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#624 2018-08-07 10:37:18

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neata tongue

Daniela , eu as astepta sa imi treaca infectia .. mai ales daca ai tratament .  Pup , sper sa fie bine


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#625 2018-08-07 11:16:29

Munteanudaniela
New member
Inregistrat: 2018-07-11
Mesaje: 40

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Of.iar a venit dna Popescu.
Declar ziua 1 azi.
Mâine imi fac agricultura,apoi imi da tratament exact ptr tipul de infecție care iese. Oric7m acum pot lua antibiotic

Offline

 

#626 2018-08-07 12:29:55

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

wave

Space, sa fie cu folos si sa aduci vesti bune. Eu in 2-3 zile astept Ov.
Legat de ce spuneai cu dorinta si incercarile de a o face sa se realizeze, asa e. Insa aici e frustrant pt ca e de cele mai multe ori numai chestiune de timp. Nu avem buton de fast-forward. Daca-ti doresti copil si vezi ca nu apare, inevitabil incepe stresul monitorizarilor si investigatiilor, pt ca nu poti sa stai zen fara sa te intrebi daca nu exista probleme de fertilitate..

Daniela, imi pare rau pt Z1.
Infectia urinara se trateaza cu antib si in sarcina.

Offline

 

#627 2018-08-09 00:22:16

Respiro
Membru
Inregistrat: 2018-08-08
Mesaje: 0

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Ma poate ajuta cineva cu interpretarea acestui Pap II :Frotiu cu celularitate bogata cu placarde de celu epiteliale pavimentoase superficiale cu citoplasma eozinofila; grupuri și izolate celule epiteliale pavimentoase intermediare mari și mici unele plicaturate sau pssudocavitatie koilocitica citoplasma bazofila, celule endocervicale, nuclei liberi abundente polimorfonucleate neutrofile, rar detritus celular.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.