homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102-90


#1692 2019-06-30 00:15:14

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Sonia :imbratisare: , nici nu cred ca as putea vreodata sa imi imaginez prin cate ai trecut...
stiu ca suntem tineri, tocmai de asta ma bate un gand ca ceva nu e ok.. daca deja de doi ani si nimic.... cine stie... dar nici nu vreau sa stau in investigatii de pe acum, vreau sa ma bucur de ceea ce am. Si parca imi place si asa cum suntem , nu zic ca nu mai vreau , dar nici nu mai e asa mare dorinta mea de a avea un copil in momentul de fata, poate mai tarziu o sa imi para rau ca nu am inceput mai repede investigatiile , dar acum ma simt bine si nu as vrea sa ajungem iar ca la inceput, in fiecare luna sa incercam dupa calendqf si sa urmarim intr-una ... deja deveneam paranoia.


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 



#1693 2019-06-30 08:50:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

wave

pass  puss

Alex   puss tu o sa stii cand incepeti mersul la dr.dar cred ca va veni bebe pana atunci  smile


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1694 2019-07-02 23:01:44

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Sonia , ar fi cazul , in august facem 3 ani de la nunta, deci as putea spune aproape 3 ani de incercari....


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#1695 2019-07-03 07:50:17

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Alex, trece atât de greu timpul când aștepți un copil... foarte greu, dar când il vei avea pe bb simți ca timpul nu se mai oprește, va fi bine!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1696 2019-07-04 12:25:04

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Missy, da.. nu ma pot compara cu altele care asteapta cu mult mai multi ani ca mine , cert e ca acum nu ma mai gandesc asa des la asta, dar luni v-a fi ziua la sotul meu , si cand imi spune ca singurul cadou care l-ar fi dorit ar fi fost un bb .. eu ce mai pot face?! smile


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1697 2019-07-04 14:02:21

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Alex, asa zicea și al meu, e grele... acum ma împinge ca mai vrea unu rotfl2 cică rămân eu gravida rotfl2))) nu am reușit in zece ani și il fac acuma... ai vrea ma???? rotfl2) eu sincer nu îmi mai doresc încă unul, dar nu ma pun înaintea lui Dumnezeu smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1698 2019-07-04 20:51:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

wave

Alex La Multi Ani sotului! Sa fie sanatos! Nu mai stiu,el.a facut spermograma?

Da,nu avem.cum sa ne opunem dorintei lui Dumnezeu,planurilor si randuielii.chiar daca n-au nicio noima de f multe ori.poate pana la urma,au..vom afla ...intr-o zi.sper.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1699 2019-07-04 21:54:36

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Soni ce mai faci?Ce planuri ai in vacanta asta? Noi plecam la mare săptămâna viitoare, sa ne ții pumnii, nu am. mers niciodată un drum atât de lung cu bb, dar sper eu sa doarmă smile
I-am explicat ca vim merge cu mașina un drum mai lung, ca vom dormi în altă casă, dar va fi distractiv pentru ca vs fi mult nisip și apă ca sa se bălăceasca.... răspunsul lui m-a lăsat masca :psi psi???? adică pisica unde e in tabloul descris de mine? sper ca va fi bine! am. emoții smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1700 2019-07-04 22:20:00

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Missy  puss inca n-am.niciun plan...voiam sa merg in tara mea de suflet,da nu mai am cu cine...sa vad pe unde merg.si singurica.ca am muncit de m- am spart.n- as vrea sa treaca si vara asta degeaba...succes sa fie bine cu bebe pe drum si acolo! Sa aveti zile frumoase la mare! Dar chiar,pisi cu cine ramane? Asa sunt si eu,cu grija pt pisini meu de f data cand plec...momentan sunt arestata la domiciliu,pana pe 14,ca am ramas eu de ingrijit pisicii.al meu si inca 2 la care tre sa merg.in.f zi.plec vreo 2 zile la ai mei si ma intorc.oricum.eu sunt dependenta de pisini meu si el de mine.cand plec mai mult,sufar.sun in f seara sa intreb de el.mai ales cat a fost de bolnav...si exista riscul inca...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1701 2019-07-05 01:16:12

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Missy , oh smile poate ne intalnim la mare lol pe weekend suntem si noi acolo . Pup si sa aveti vacanta frumoasa si fara griji:) distractie mare!

Sonia, nu, nu a facut.. in gandurile lui sunt excluse problemele de genul.. adica , de ce sa am eu o problema?! Ceva de genul...smile barbatii....

Eu am reusit sa ies de la lucru pt doua zile doar, asa ca profitam sa dam o fuga la mare , nu am vrut sa imi iau concediu o saptamana sau doua, ca sa pot sa profit sa imi iau in fiecare luna cate a zile. 

Space, Pass puss asteptam vesti bune smile
Mai e cineva care ne citeste pe aici?


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#1702 2019-07-05 07:46:41

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Pisi rămâne acasă și cred ca vin bunicii sa aibă grija de ea.
Alex noi plecam săptămâna viitoare marți și ne întoarcem duminica, mai avem puțin.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1703 2019-07-05 09:12:10

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

wave

Alex ar fi.uimit cati barbati nu zic la fel si tocmai ei sunt partea vatamata,ca sa zic asa.chiar daca ai ramas insarcinata o data,pierderea poate fi.si din cauza spermei.mai ales ca tu de atunci.n ai mai ramas insarcinata.sa mearga sa faca spermograma la un centru specializat.

Missy la mine vine cineva zilnic cand plec.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1704 2019-07-05 14:23:16

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Sonia , daca ar fi asa de usor de discutat despre asta .. cred ca tu sigur sti cum esmile


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#1705 2019-07-05 14:36:05

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Alex,dap,stiu perfect cum.e..doar ca in.cazul meu a mers negresit peste tot ,a facut nu doar n spermograme,ci si ecografii,tuseuri si teste specifice.a avut si el ceva bun  lol degeaba forgetit in.fine...ideea e ca sunt sanse 50 la suta sa stati sa asteptati ani de zile dupa o spermograma alterata.pune l sa citeasca despre asta.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1706 2019-07-05 15:11:52

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Missy, drum bun in primul concediu cu bebe! Distractie placuta la mare  puss

Alexandra, la multi ani sotului tau si distractie placuta in weekend! Stiu ce zici de discutii, cateodata e mai greu. Si al meu, cum zice Sonia, a mers saracul peste tot unde l-am rugat fara sa zica nimic si una din interventii a fost super dureroasa pt el (analiza de secretie prostatica). Chestia e ca ei nu prea se externalizeaza, dar le e foarte greu si lor in lupta asta chiar daca nu zic sau nu se plang.

Sonia, ia-te si pleaca in concediu, meriti din plin! De ce muncim atat daca nu ne putem bucura de castig facand lucruri care ne plac? Care e tara ta de suflet?

Mie mi-a mai iesit o mutatie, anume aceea de receptor FSH heterozigot care inseamna ca am 30% sanse sa raspund anormal la stimulare. Cred ca la mine se pune problema de hipostimulare fiindca niciodata cand am facut stimulare nu am obtinut mai mult de un folicul, nici chiar cand am facut injectii cu menopur. Am mai citit pe net ca s-ar pune problema si de calitatea ovocitelor, dar prefer sa nu ma mai gandesc pana nu ajung la doctor saptamana viitoare sa discutam despre inseminarea pe care o vom face in noul ciclu.

Va pup, weekend frumos tuturor!

Offline

 

#1707 2019-07-05 16:34:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Space  puss vorbeste cu dr intai! Vezi ce tratament de stimulare iti da data viitoare.va trebui sa schimbe daca ai raspuns prost data trecuta.tara mea de suflet e Grecia.iubesc totul la ea...ideea e ca nu ma incanta sa plec singura...altfel as plec continuu.o sa merg catevz zile n brasov.apoi mai vad.cand sunt 2 oameni,e cu totul altceva...mult succes!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1708 2019-07-05 17:23:34

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Merci, Sonia! Poate reusesti sa ajungi cumva in Grecia, e frumos intr-adevar  hjarta

Offline

 

#1709 2019-07-05 17:54:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Space, nu am auzit de mutația asta. Mult succes și vb cu dr vezi ce zice. Pe când inseminarea!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1710 2019-07-05 18:54:44

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Da,space,e a3a vara cand lipsesc din tara mea...si mi a venit dor de ea ,rau...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.