homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratament pentru trichomonas-3


#39 2007-11-07 00:49:18

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

mersi la fel smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#40 2007-11-07 14:08:16

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Tratament pentru trichomonas

mda..vesti.am mers la o clinika ca sa ma inregistrez la medik de familie...i`am zis ca sunt blnava si vreau o programare la medic..sa ma inregistrez la el...si foarte frumos mi s`a spus ca astazi eplin sa incerc la alta clinika..acuma am luat nr de tel...o sa sun mai tarziu sa incerc sa fac o programare pt urmatoarele zile,nus candpt k nu am mult timp liber...iar dac nu...o sa incerc sa plek in tara pt analize...ma gandea ca aici o sa fie totusi mai bine ca in tara...dar cm asta`i...chiar nu stiu..dar ma streseaza deja problema asta....am nijte usturimi de imi sa ma urk pe pereti...


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#41 2007-11-07 14:14:54

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Tratament pentru trichomonas

iar legat de sarcina ta...cazurile ca o noua sarcina fara embrion sa apara sunt f mici asa ca rezxolva problema si apucati-vsa de treaba.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#42 2007-11-07 14:23:02

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Tratament pentru trichomonas

pai vrem sa ne apukam da cu usturimile si mancarimile astea sigur nu iese nika bun...off..ce ma sfatuiesti...?


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#43 2007-11-07 14:25:42

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Tratament pentru trichomonas

pai dupa tratament...trebuie rezolvata clar prblema ca altfel va fi mai complicat si chiar contraindicat sa ramai acum. rezolva cumva...cauti, bati din usa in usa pana te-o primi careva...sau faci tratamentul din tara...dar tot trebuie sa fie sigura ca e din nou trichomonas...si dupa tratament va apucati de putzi-putzi wink


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-11-07 14:50:30

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Tratament pentru trichomonas

aham...cam asta`i daca nu rezolv nimik aici..fugutza in tzara...totusi as face nijte analize..sa fiu sigura ca e trichomonas si nu altceva...iar daca acum am intrerupt brusc ac.si nu ne protejam e clar ca  raman insarcinata foarte repede nu?


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#45 2007-11-07 14:56:05

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Tratament pentru trichomonas

cam da. deci protejati-va...plus ca ai spus ca te ustura...ce cntacte mai vrei? rezolva intai problema.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#46 2007-11-07 15:02:16

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Tratament pentru trichomonas

oki..mersi mult...am fugit la munka..o zi mumoasa


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#47 2007-11-07 15:15:24

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Tratament pentru trichomonas

si tie. cu placere.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#48 2007-11-18 17:28:53

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Tratament pentru trichomonas

am citit aici pe forum ca trichomonas se transmite prin contact sexual, si ca nu prea exista sanse sa fie luat de la toalete sau prin alte feluri, si totusi nepoata mea are 12 ani si nu si-a inceput viata sexuala si de asta vara de cand a fost internata in spital pentru o operatie de apendicita a inceput sa aibe niste scurgeri foarte abundente,aerate, de culoare galben inchis aproape verde,usturimi,mancarimi ,si verisoara mea,adica mama ei  s-a dus cu ea la un control ginecologic si din cauza ca era virgina d-na doctor a zis ca nu poate sa ii faca analiza la secretie dar ca mai mult ca sigur este vorba de o infectie cu trichomonas pe care a luat-o din spital si a mai spus ca astfel de infectii se iau destul de usor de la toalete publice si i-a dat un tratament sistemic si local un unguent dupa care se simte mai bine dar simptomele nu au disparut de tot! credeti ca diagnosticul a fost unul bun? si se poate ca din cauza ca nu poate folosii ovule pt tratament se va vindeca mult mai greu? va multumesc!


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#49 2007-11-19 00:03:40

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

nu stiu de toalete...dar eu cred ca cel mai plauzibilmod prin care ar fi putut contacta tricomonasul ar fi sonda urinara (daca i a fost pusa vreuna)...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#50 2007-11-19 14:01:03

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Tratament pentru trichomonas

multumesc crys_ty_na pentru raspuns,nu a avut sonda dar eu stiam ca acest virus poate trai chiar si cateva ore in afara organismului adica pe capacul de la wc sau in alte locuri si ea daca s-ar fi stropit sau daca s-ar fi atins ar fi putut lua virusul!


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#51 2007-11-19 16:44:27

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

Transmitere

Calea de transmitere a infectiei cu Trichomonas Vaginalis este cea sexuala - sex vaginal - bineinteles, sexul neprotejat si aici este inclusa si folosirea in comun de "jucarii sexuale". Nu se transmite prin sex oral dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa va protejati daca aveti de gand asa ceva.

Dar aici este bine sa se mai tina seama de un aspect : fiindca s-a demonstrat ca parazitul Trichomonas Vaginalis poate supravietui o perioada scurta de timp si in conditiile de mediu exterior, trebuie sa se ia in considerare si faptul ca este posibil ca infectarea se produca si prin contactul cu obiecte de folosita intima infectate - lenjerie intima (atentie fetelor cand incercati chilotul costumului de baie al unei prietene), prosoape folosite in comun cu persoane infectate, pentru stergerea zonelor genitale, etc. Este mai usor sa previi decat sa vindeci, nu-i asa ?

Exista si riscul transmiterii infectiei la nastere, da la mama infectata la fat daca acesta este de sex feminin.


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#52 2007-11-19 16:55:08

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Tratament pentru trichomonas

crys_ty_na a scris:

nu stiu de toalete...dar eu cred ca cel mai plauzibilmod prin care ar fi putut contacta tricomonasul ar fi sonda urinara (daca i a fost pusa vreuna)...

e parazit crys...sonda cand se pune e sigilata...e cam complicata cu sonda...eu n-as fi mers pe varianta asta.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#53 2007-11-19 16:58:06

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

mai...la cate se intampla prin spitale...eu n as baga mana in foc...mai ales ca nu vezi cand ti o pune...eu una n am vazut...deci cine mi poate garanta mie ca a fost sigilata?  in unele spitale medicii trebuie sa si cumpare manusi chirurgicale ca sa poata opera din banii lor...deci...e trist...f trist...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#54 2007-11-19 22:04:15

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Tratament pentru trichomonas

asa este e foarte multa mizerie prin spitale si nu se lucreaza peste tot in conditii de igiena cunosc pe cineva care a luat hepatita c de la un cabinet stomatologic ,e trist asa e dar ce putem face... imi place ca pe acest forum se raspunde repede la intrebari, pe alte forumuri astepti mult si bine pana sa ti se raspunda, asta daca ti se mai raspunde...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#55 2007-12-05 23:19:25

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

Noi nu ti putem recomanda nimic...ai putea sa vezi un alt medic si pe baza analizei de secretie el iti va putea da un tratament...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#56 2007-12-06 22:10:17

Lexutsu
New member
Inregistrat: 2007-12-04
Mesaje: 17

Re: Tratament pentru trichomonas

As avea si io o intrebare: ce se poate intampla dak in timpul tratamentului cu ovule am relatii sexuale?


Drumul catre Iad e pavat cu bune intentii...

Offline

 

#57 2007-12-07 11:37:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Tratament pentru trichomonas

se poate intimpla ca tratamentul sa nu aiba efectul scontat....oricum, depinde de ovule


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.