homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

SOPC-


#1 2018-11-01 11:11:44

gik
Membru
Inregistrat: 2013-12-27
Mesaje: 2

SOPC-

Buna ziua!am și eu o problema și nu prea știu ce sa mai fac...anul trecut am renunțat la anticoncepționale,am luat Marvelon 21 timp de 7 ani!de atunci încercam sa facem un bebe,dar cu nici un succes!in Martie am aflat ca am SOPC și apoi in Iulie am dat peste o problema cu tiroida(pentru care iau tratament)problema mea este următoarea...la mine un ciclu durează 20-21 de zile-ceea ce nu mi se pare prea ok!cand îmi vine menstruația,nu este prea multa din punct de vedere cantitativ,adică aproape nu as avea nevoie de absorbant...un absorbant zilnic își face treaba perfect,menstruatia este de culoare rosu închid-maroniu și pe lângă asta ma și tine cam 7-8 zile!pe lângă asta ultimele 2 dați când mi-a venit menstruația a fost și mai ciudat de atat...mi-a curs 3 zile...apoi nimic 2 zile ...apoi iar 2zile...apoi iar nimic o zi...și apoi iar o zi....am fost pana acum la 4 medici....toți îmi spun sa mai încerc sa rămân însărcinată...dar .....mi-am făcut o programare iar la un medic de la un institut mai mare...dar durează 2 săptămâni pana ajung la programare,este foarte ocupat!este cineva care are aceeași problema?sau este vreun medic care ar putea sa ma îndrume sa își dea cu părerea vizavi de situația mea?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.