homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgeri la ovulatie


#1 2019-01-08 10:17:48

mariamagdalena
New member
Inregistrat: 2014-08-29
Mesaje: 60

Scurgeri la ovulatie

Buna fetelor, am o mica problema care e posibil sa nu fie in realitate o problema. Eu in sept am renuntat la ac si am avut o menstruatie regulata pana acum cam la 30 de zile. Ultima menstruatie s.a terminat pe 30 dec si se presupune ca maine ar fi ziua mea de ovulatie (folosesc un calendar care ma anunta asta). Ieri am inceput sa patez, nu foarte tare. Are o culoare rosiatica sprr maroniu si am observat ca si azi dimineata s.a intamplat asta. Sunt putin panicata pt ca e prima data cand mi se intampla si nu stiu daca e de la ovulatie sau posibilitatea de a fi insarcinata. Tin sa mentionez ca nu am contacte neprotejate, folosim mereu prezervativ si il verific de obicei pt a fi sigura. Nu cred ca ar fi sarcina, dar as vrea o alta parere legat de asta. Multumesc frumos.

Offline

 



#2 2019-01-08 10:33:12

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Scurgeri la ovulatie

da, e foarte posibil sa fie de la ovulatie, dupa ce opresti AC in primele luni e posibil sa ai simptome mai accentuate la ovulatie si menstruatie, pana isi revine organismul la normal
eu aveam dureri mari la ovulatie, de ex

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.