homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Stresul si ciclul


#1 2019-06-19 17:28:11

cucublitz
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2017-09-21
Mesaje: 9

stresul si ciclul

Buna fetelor,
Invat din greu pentru bac si imi intarzie deja de 5 zile, am o scurgere albicioasa parca e sperma fara miros sau iritatie si simt simptome ca inaintea venirii ciclului (dureri de burta specifice venirii cicluluisi sanii foarte moi dar nu ma dor, doar furnica)dar nu foarte accentuate cum erau de obicei ba le am ba nu le am, ca si metoda contraceptiva am folosit metoda retragerii spermatozoid  si prezervativul de 12 luni incoace tot timpul sa terminat in prezervativ sexinpat .
Ce parere aveti acea secretie albicioasa ca sperma poate fi un semn al sarcini,sau sunt eu stresata.Multumesc puss

Offline

 



#2 2019-06-19 17:51:57

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: stresul si ciclul

de ce nu faci un test de sarcina ca sa scapi de o grija daca zici ca ai intarziere ?

Offline

 

#3 2019-06-19 18:22:27

cucublitz
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2017-09-21
Mesaje: 9

Re: stresul si ciclul

heimdall a scris:

de ce nu faci un test de sarcina ca sa scapi de o grija daca zici ca ai intarziere ?

A si am mai folosit si spermicide in perioada fertila,
Pai nu e prea devreme pentru un test nu am facut nici-o data, tu la cat timp ai facut?
Multumesc pentru raspuns, voiam sa stiu din partea mamicilor care au mai ramas daca li sa intamplat asa cu secretia.

Offline

 

#4 2019-06-19 21:59:02

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: stresul si ciclul

Poti face test din prima zi intarziere
Secretia nu e simptom de sarcina, adica poate aparea sau nu in sarcina, poate insemna si ca vine menstruatia, deci nu spune nimic despre posibiltatea unei sarcini

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.