homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

#1 2007-01-23 23:43:45

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

eu acum cativa ani cand am inceput sa iau antic. aveam 47kg...dupa 6 luni aveam 60kg...asta in cond in care nu am schimbat nimic in stilul de viata si in ceea ce mananc...poate am mancat chiar mai putin....si partea proasta e ca mai putin de 2.5 kg nu am reusit sa slabesc de atunci (si asta vara la mare)...eu acum ma refer la slabit fara cure si mega diete ...am o prietena cu aceeai pb care s-a lasat de ele si a slabit la loc(ma rog...pe aproape...dar mai mlt de 3 kg)...si mi se pare TOTUSI mai mult decat o simpla coincidenta intervalul in care m-am ingrasat si anticonc...chiar e ceva permanent si nu voi mai reveni apropare de greutatea mea??...nu ar fi o mare pb.pt ca sunt inalta...dar ...totusi...
a mai patit si cineva ceva asemenator???a slabit cineva dc a facut pauza?

Ultima oara a fost editat de bela (2007-01-23 23:46:39)


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 



#2 2007-01-23 23:46:24

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

bela , eu stiu ca anticonceptionalele retin apa si dupa ce renuntzi la ele cred ca revii la normal.

Offline

 

#3 2007-01-23 23:51:30

mada19
New member
Inregistrat: 2007-01-12
Mesaje: 51

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

bai nene sunt stresata rau cu ingrasatu asta, am auzit ca daca le iei seara inainte de culcare nu ingrasa...pt ca automat nu te trezesti noaptea sa mananci(pt ca ele fac pofta de papa), bela da ce antic ai luat tu? ia si tu ceva nou care nu retin apa


love is everywhere

Offline

 

#4 2007-01-23 23:53:56

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

mada19 a scris:

bai nene sunt stresata rau cu ingrasatu asta, am auzit ca daca le iei seara inainte de culcare nu ingrasa...pt ca automat nu te trezesti noaptea sa mananci(pt ca ele fac pofta de papa), bela da ce antic ai luat tu? ia si tu ceva nou care nu retin apa

eu le iau de obicei  pe la 23.30 si chiar nu am pofta de mancare dupa ele ....am luat pana acum 4 luni marvelon si de atunci mercilon....nu sunt chiar asa de invechita:P smile..si am inteles ca mai toate rettin apa...cel putin din cate pareri am strans eu

Ultima oara a fost editat de bela (2007-01-23 23:55:21)


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#5 2007-01-24 00:04:50

mada19
New member
Inregistrat: 2007-01-12
Mesaje: 51

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

da ce sa fac? sa iau sa nu iau? nu vreau sa ma fac cat o vaca ca si asa am tendinte de a ma ingrasa... yamine am auzit ca nu retin apa...ce sa fac??????????????????????????? morrrrr


love is everywhere

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-24 00:09:21

nikkol
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 223

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

Sincer...si eu am aceeasi parere ca am cam luat in greutate de la ele...toti spun ca ele provoaca pofta de mancare...sincer nu prea cred asta...eu mananc la fel cum mancam si inainte (sau pot spune ca inainte mancam cam prea mult si tot nu luam in greutate) si acum de cand iau m-am pricopsit cu vreo 5-6 kg...si subscriu ce a zis bela...retin apa...ceea ce provoaca si celulita...acum ma zbat cu ea de mama focului...
Am o colega care a luat AC timp de 3-4 luni si a renuntat la ele din cauza asta...incepuse sa se ingrase f. mult ...cum a renuntat la ele a inceput sa-si revina...
Deci concluzia si parerea mea este ca pentru unele persoane AC au un mare dezavantaj : luarea in greutate!!

Offline

 

#7 2007-01-24 00:15:03

mada19
New member
Inregistrat: 2007-01-12
Mesaje: 51

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

sunt niste bombe pastilele astea eu una nu le-as da pe piata stiind ca toata lumea se chinuie cu kg. Ce pastille astea trebuie sa le ia numai alea de 30 de kile? si asta e numai un dezavantaj printre multe altele, unele ce-i drept mai vechi provoaca acnee, sangerari(spotting), lipsa poftei de sex....adica o reduce f multe dezavantaje


love is everywhere

Offline

 

#8 2007-01-24 00:19:56

mada19
New member
Inregistrat: 2007-01-12
Mesaje: 51

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

caressa dupa kg tu nu ai probleme cu greutatea, depinde acum si ce inaltime ai...sunt f dezamagita de efectu asta al lor


love is everywhere

Offline

 

#9 2007-01-24 00:35:45

nikkol
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 223

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

Nu am avut probleme cu acneea...bine mai imi apare cate un cosuletz inainte sa-mi vn CM...Dar bn ca mi-a amintit mada19...cu lipsa poftei de sex...e si asta un dezavantaj si multe au simtit-o pe pielea lor printre care si eu...
Si as vrea sa mi explice si mie cineva care este cauza pt care te ingrasi de la ele???? Ca nu mananc ca nebuna...deci trebuie sa existe o explicatie...

Offline

 

#10 2007-01-24 01:16:51

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

eu m-am ingrasat vreo 3 kg la inceput,in primele luni,dar dupa aia le-a, dat jos,desi nu-mi doream asta.

Offline

 

#11 2007-01-24 08:31:09

antigona
Full member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 166

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

eu nu m-am ingrasat niciodata de la AC si le-am luat mereu dimineata....si am luat triquilar, diane 35 si yasmine...tzin sa precizez ca nu sunt tocmai o slaba de felul meu

Offline

 

#12 2007-01-24 09:15:20

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

eu m-am ingrasat dar asta pentru ca imi dadeau o pofta de mancare continua.Aici e vina mea pentru ca nu am mancat normal ci pana simteam ca imi crapa burta si tot asa mai fi mancat.Toate astea s-au intamplat in primele 2 luni in care m-au durut si sanii si mi-au aparut si cosuri acum totul este normal manac normal si am inceput si o cura de slabire care da rezultate.

Offline

 

#13 2007-01-24 10:26:58

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

eu iau yasmin si doctora zicea ca sunt singurelele care nu retin apa.nu m-am ingrsat deloc si iau de un an si 5 luni. nu am simtit nicio schimbare in rau decat in bine. dar depinde de organism am citit ca unele fete s-au ingrasat de la yasmin deci ceea ce conteaza este sa ti se potriveasca tipul de anticonceptionale.

Offline

 

#14 2007-01-24 10:45:27

dark_ky
Full member
De la: Bucuresti...
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 305

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

si eu iau yasmin. am pus vreo 2-3 kg pe mine. acum nu stiu daca e de la ele, cert e ca mananc mai mult ca inainte. nu pot zice ca la 1,75 cu 61 kg sunt grasa insa ma simteam mult mai bine in pielea mea inainte neutral f important este mancarea sanatoasa si mult mult sport. cu sigurantal tine si de vointa dar si de metabolismul fiecareia.


Pain is inevitable, suffering is optional.

Offline

 

#15 2007-01-24 12:29:22

persifona
Vizitator

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

De la Microgynon pusesem 5 kilograme pe care nu reuseam sa le mai dau jos, desi m-am straduit destul. Cum am schimbat cu Triquilar, cum le-am dat jos, fara nici cel mai mic efort.
Acum ma mentin, am greutatea pe care am avut-o in ultimii 6 ani.

 

#16 2007-01-24 12:35:36

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

eu iau desorelle de 5 luni si desi as fi vrut...am 170 si cam 50 de kg...nu m am ingrasat de la el...cand am inceput sa le iau aveam si mai putine datorita unei operatii...styu ca cele 3 kilograme acumulate in ultimele 7 luni nu se datoreaza lor...dar sanii pe care i am acum(si care mi plac) da...tongue


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#17 2007-01-24 12:38:51

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

persifona felicitarile mele,sa menitii acceasi greutate timp de 6 ani...bv'o


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#18 2007-01-24 12:44:56

dark_ky
Full member
De la: Bucuresti...
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 305

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

subscriu big_smile


Pain is inevitable, suffering is optional.

Offline

 

#19 2007-01-24 14:21:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

fetelor, cu contraceptivul potrivit nu va ingrasati...sau va ingrasati daca mincati mult, dar slabiti apoi la loc.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.