homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Buna fetelor


#1 2007-01-26 00:07:01

madalici85
Membru
Inregistrat: 2007-01-25
Mesaje: 3

buna fetelor

Am si eu o problema...de proximativ un an am dureri de ovare groaznice, mai ales in perioada menstruatiei insa nu numai. uneori incepe sa ma intepe dintr-o data si abia ma mai pot tine pe picioare. In al doilea rand, tot cam de atunci am inceput sa am niste scurgeri alb-branzoase si cheaguri mari la menstruatie. Am fost la ginecolog si doamna respectiva a zis ca e normal tot ceea ce se intampla. Cum puii mei? Tin sa mentionez ca nu folosesc anticonceptionale, deoarece tot aceesi doamna dr mi-a indicat sa nu folosesc pt ca mama mea are cancer si sa nu fie probleme. Nu stiu ce sa mai cred! Oricum...nu cred ca e normal sa am aceste dureri. Voi ce parere aveti?

Offline

 



#2 2007-01-26 00:23:29

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: buna fetelor

sincer nici eu nu prea cred ca sunt bine venite durerile astea..de care zici,daca sunt insuportabile eu cred k e posbil s ai niste chistulete,depinde ce fel d chisturi sunt, dk sunt functionale se pot retrage cu tratement(eu am avut un chist si am luat antibb timp de 3 luni cat mi-a recomandat gineco si dupa mi-a trecut)esti sigura ca sunt cheaguri? nu seamana my mult cu o carinta insangerata?am auzit k este normala chestia asta,in schimb si intepaturile de care zici si eu am avut, au durat cateva sec l mine,sa nu fie vb de o raceala cva.my mult de atat nushu ce sa-ti zik, mai asteapta si alte  pareri.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#3 2007-01-26 00:30:52

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: buna fetelor

si eu am avut problema asta si la eco mi a depistat niste chisturi care au trecut apoi cu anticonceptionale.
cat despre ce iti spune doctorita ta sa nu iei pastile mai intreaba un alt medic...daca are cancer de col sau ceva asemanator(imi pare nespus de rau) sa r putea sa nu fie voie sa iei


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#4 2007-01-26 00:32:19

madalici85
Membru
Inregistrat: 2007-01-25
Mesaje: 3

Re: buna fetelor

are cancer ovarian...care e mostenire genetica....toate femeile au avut in familia ei asa ceva

Offline

 

#5 2007-01-26 00:36:11

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: buna fetelor

asteapta mai bine raspunsul doctoressei maine dimineata...nu stiu ce sa zic...decat ca imi pare rau pt mama ta


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-26 13:53:12

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: buna fetelor

madalici85, ginecoloaga aceea poate nu stie, insa contraceptivele orale combinate ofera protectie impotriva cancerului ovarian, mai ales daca sunt luate o perioada mai lunga de timp. Asadar, daca mama ta are cancer ovarian, taman ca ar fi bine venit sa iei contraceptive.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-01-26 14:14:51

madalici85
Membru
Inregistrat: 2007-01-25
Mesaje: 3

Re: buna fetelor

Ok va multumesc...cred ca in primul rand trebuie sa imi schimb medicul lol

Offline

 

#8 2007-01-26 14:19:44

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: buna fetelor

si eu cred. Si mai cred ca ar trebui sa iei contraceptive. Iti vor rezolva si problema cu ciclul si cu durerile. Fa si o echografie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.