homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Test de sarcina, postinor ?


#1 2007-01-26 20:57:50

solsor
Membru
Inregistrat: 2007-01-26
Mesaje: 1

Test de sarcina, postinor ?

Buna ziua.. Am 16 ani, si am luat in 2006 postinor de vreo 3-4 ori, cam o data pe sezon... ultima oara, in decembrie dupa vreo 4-5 zile dupa ce mi s-a terminat ciclul, am luat postinor am avut o sangerare de 4 zile, ca un ciclu numai ca din cum arata, era substanta subtire, semana cu sange pur... vreau sa stiu cu cat poate intarzia ciclul din cauza postinorului si cam cat costa un test de sarcina, pentru ca trebuia sami vina zilele astea dar pauza.... sunt virgina (am incercat odata dar a cam esuat incercarea.... ) si am luat postinor pentru ca mi-a fost frica, chiar daca doar ne-am "jucat"...

va multumesc

Offline

 



#2 2007-01-26 21:01:22

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

Re: Test de sarcina, postinor ?

virgina? postinor 3-4 ori? ori nu vad eu bine? alea nu sunt paracetamol sa iei de cate ori stranuti! cum sa iei postinor dc esti virgina???????

cum v-ati jucat?

Ultima oara a fost editat de Soricica (2007-01-26 21:01:41)


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 

#3 2007-01-26 21:06:55

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Test de sarcina, postinor ?

solsor, imi pare rau sa te dezamagesc, dar daca ati incercat o data nu mai ai cum sa fii virgina..adik daca si-a introdus penisul in vagin la tine..adio virginitate...teoretic...ca practic daca mai exista himenul ai mai fi virgina, dar teoretic in nici un caz.ce rost avea sa te indopi cu postinor in cazul asta? sa nu mi-o iei in nume de rau , dar eu zic sa mai citesti mesajele de pe forumul acesta si sa te mai documentezi putin daca vrei sa iti incepi viatza sexuala.si te-as mai sfatui sa iei anticonceptionale, pentru siguranta ta si a partenerului tau. smile un test de sarcina costa pana intr-o suta de mii de lei.cel mai ieftin e cam 35-40.000.

Offline

 

#4 2007-01-26 21:59:55

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Test de sarcina, postinor ?

doamne da nici macar test nu e nevoie aici .... sad daca acuma ai atata stres in tine cum o sa fi mai incolo cand o sa incepi pe bune ... incearca sa fi mai linistita si inainte sa faci ceva documenteazate mai bine ca se pare ca nu esti f pregatita


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#5 2007-01-27 21:11:08

zambet
New member
Inregistrat: 2007-01-26
Mesaje: 70

Re: Test de sarcina, postinor ?

un test de sarcina nu e scump..parca pana in 5 lei noi ..da nici atata wink orice ai face fata are sa fie in continuare speriata pana nu ii vine ...important e sa fie sustinuta...eu de exemplu am vorbit cu prietenul meu ...si m-a linistit asa k apoi am asteptat este extrem de important sa fie EL langa tine...pt k dak nu ..se duce tot pe apa sambetei ..te stresezi la maxim knd el pierde vremea aiurea ...si din cauza stresului ...poate sa iti si intrarzie...stai calma si asteapta wink

Ultima oara a fost editat de zambet (2007-01-27 21:14:06)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-28 15:16:10

timeea
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 158

Re: Test de sarcina, postinor ?

ai incercat odata si ai luat de 4 ori Postinor???..tongue..lol..anyway..si eu cam asa speriata sunt de eventualele sarcini,dar ai cam exagerat,si Postinorul nu e deloc sanatoss...smile..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.