homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O pararere va rog


#1 2021-03-04 20:05:24

Ioana2110
Membru
Inregistrat: 2019-11-26
Mesaje: 2

O pararere va rog

Bună ziua. Sunt fata si am 27 ani. Am o relație cu un baiat de o luna și ceva. Dar vorbim din decembrie. De la începutul lunii decembrie. Problema este ca mami nu este incantata de el. Când ne-am cunoscut pt prima data am dormit împreună. Nu s-a întâmplat nimic între noi. Desi suna absurd, dar e adevărat. Ma refer atunci la început. El sta la 60 km distanta fata de mine. Nu are permis și nici masina sa vina la mine. Atunci când ne-am cunoscut fata în fata era în concediu. Înainte nu ne-am putut întâlni deoarece lucra câte 12 ore o zi și cealalta era liber. Eu iar lucram. Si cand a avut concediu a venit la mine. Pe la sfârșitul săptămânii. Si am dormit cu el din a doua noapte. La pensiune. Ca nu era bine sa vina direct la mine. În urmatorul weekend am mers eu la el. Când a auzit mami asta a șocat-o și s-a supărat. Recunosc ca nu era chiar ok sa merg asa repede, dar cum lucra în weekend-uri nu știam când o sa ne mai vedem. Menționez ca eu am masina și permis. Am dormit la el, ca nu stiam acolo de pensiuni ce sunt și nici nu m-a lăsat sa merg la pensiune. Poate nu a fost corect, dar eu m-am simțit foarte bine. Desi în sufletul meu era supărarea lui mami. Mereu m-am gândit la ea. Ca ce va zice. Acuma a fost el iar la mine. A dormit acuma la mine. Nu l-am lăsat sa mai cheltuiască banii pe pensiune. Ca și asa nu e ieftina cazarea. Acuma vreau sa merg la el. Dar de fiecare data când vreau sa merg ma tot gândesc la mami. Ca ce va zice. Pt ca știu ca nu ii place de el. Mereu ii găsește ceva motiv. Ba ca e ciudat ca l-a adus matusa lui, ba ca el nu se descurca singur și ca merg după el(am fost un weekend la o pensiune) și tot felul de chestii. Si eu nu ma simt bine din cauza asta. El e cel mai diferit băiat care am cunoscut vreodată. Mereu ma pune pe primul loc, nu doarme seara pana nu ma pun și eu, îmi face toate poftele. Singura chestie e ca nu are bacalaureatul luat și nu are masina. Are și el defectele lui, dar pe mine nu ma interesează. Nu e ceva rău cu el. Nu e tocmai frumos fizic, dar pe dinăuntru e cel mai frumos. Mama lui desi pare rea, dar mereu îmi dădea ceva sa vin acasă. Nu ma lasa sa merg cu mana goala. Practic sunt considerata un membru al familiei. Dar ma doare ca din partea nu e la fel. Cred ca, din cauza ca nu a mers cu celelalte relatii și de aia au un sentiment de frica și ei. Sau poate nu le place de el. Desi nu îmi cunoaște toată familia. Problema este ca ce fac? Eu vreau sa merg la el, dar ma tot gândesc la mami. Ca ce va zice ea. Sa îmi urmez instinctul? Totuși eu cred ca sunt destul de mare sa iau decizii. Nu mai sunt adolescenta sa iau lucrurile destul de incet. Si pe deasupra trebuie sa ne cunoaștem. Si asa nu ne vedem în zi de saptamana. Macar în weekend. A încercat să vină și el în oraș. Pot merge și eu. Mai ales ca eu chiar am posibilitatea sa merg. Ce ziceți?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.