homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Postinor..


#1 2006-05-04 20:02:38

roxana
New member
Inregistrat: 2006-04-07
Mesaje: 37

postinor..

e normal k la dupa vreo 5-6 zile dupa ce am Postinor sa imi apara o mica mica scurgere de culoare rosiatic-maroniu?sau e ceva de rau..?!!!!!!!eu am facut-o neprotejat in ziua a4a de menstra (shi a 2 a zi am luat postinor _ca sa nu stau cu grija)dar  e de rau k mi-a aparut mica asta scurgere?!!!ce s-a inamplat de fapt...?sunt putzin cam speriata, va rog sa ma linistitzi....!!!

Offline

 



#2 2006-05-04 20:26:43

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: postinor..

Roxana, gandeste-te ca postinorul contine o cantitate de hormoni de 7ori mai mare decat o pilula contraceptiva. Daca o singura pilula isi are un rol in organism si provoaca niste schimbari hormonale (de exemplu daca intrerupi folia la jumatate se instaleaza sangerarea doar pt ca nu ai mai luat o pastila ca sa vina cu o zi mai tarziu), gandeste-te ce inseamna sa iei 7astfel de pilule o data. E absolut normal, si daca vei observa ca menstruatia intarzie sau si-a modificat durata, culoarea sau abundenta sa nu te miri. Eu zic sa stai linistita.


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#3 2006-05-05 00:07:21

roxana
New member
Inregistrat: 2006-04-07
Mesaje: 37

Re: postinor..

multumesc!!! k vad k a inceput sa curga din ce in ce mai mult.....shi au trecut deja 7 zile e normal ca dupa 7 zile sa apara reactia asta?dar nu curge pt ca as fi fost insarcinata sau ceva de genul asta..nu?aha deci sa ma calmez k deja m-am ingalbenit toata....shi tine mult scurgerea asta?scuze ,probabil par intrebari stupide dar e prima data cand iau asa ceva..deci e normal sa nu imi mai fac griji nu...?multumesc inca o data fetelor...!

Offline

 

#4 2006-05-05 11:33:52

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: postinor..

roxana, nu prea stim cit tine ca depinde de la organism la organism.E o reactie de la postinor, nu e sarcina.Mare rugaminte am sa protejezi cu prezervativ(foarte eficient) fiecare contact sexual pina la urmatoarea menstruatie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2006-05-05 13:41:09

roxana
New member
Inregistrat: 2006-04-07
Mesaje: 37

Re: postinor..

da  asa am sa fac......de fapt de obicei ne protejam cu prezervativ,insa....s-a intamplat si am crezut ca nu e problema avand in vedere ca nu eram in ferioada ferila,dar ca sa dorm noaptea am decis sa iau postinor!pentru ca inca nu am inceput sa iau anticonceptionale,urmeaza sa imi fac programare la medicul ginecolog,pt ca in barlad nu am auzit sa fie vreoun cabinet de playnning!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2006-05-05 13:52:05

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: postinor..

ok


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-02-16 13:24:01

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: postinor..

Buna ziua...Am avut relaxii sexuale in timpul menstruatiei (in patra zi mai exact) si nu stiu ce sa fac...daca trebuie sa iau Postinor sau nu...ce efecte ar avea daca l'as lua acum in timpul menstruatiei?

Offline

 

#8 2007-02-16 13:25:19

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: postinor..

zi-ne mai intii daca ai ciclul regulat si la cite zile...poate nu e cazul de postinor


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-02-16 13:35:10

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: postinor..

Ciclul meu e regulat de 28 de zile...menstruatia dureaza 7 zile

Offline

 

#10 2007-02-16 13:39:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: postinor..

Nu lua Postinor, nu erai in perioada fertila, nu ai risc de sarcina. Vei incepe sa ai risc de sarcina in ultima zi de menstruatie si vei avea acest risc urmatoarele 9 zile


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#11 2007-02-16 13:44:14

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: postinor..

Multumesc  foarte mult. Am fost super stresata

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.