homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog o parere


#1 2021-09-25 11:33:20

mariamagdalena
New member
Inregistrat: 2014-08-29
Mesaje: 60

Va rog o parere

Buna fetelor!

Va povestesc  putin situatia mea. Anul tracut in septembrie m.am mutat intr.un apartament in care locuiau mai multe persoane. Unul din colegi a fost diagnosticat la inceputul anului trecut de HIV si a inceput sa ia tratamentul prin august anul trecut, iar in noiembrie decenbrie i.au iesit analizele ca ar fi indetectabil si s.a mentinutvdetectabil si la analiza din iulie anul acesta. Pe timpul cat am locuit inpreuna am incercat sa utilizaz ustensilele proprii de bucatarie pentru a scadea riscul. Ideea e ca au fost unele situatii in care eu i.am legat un bandaj pt ca sa taiase. Tin sa mentionez ca el isi pusese singur bandajul eu doar l.am legat pt ca el nu putea. Problema e ca, intr.o seara la betie ne.am sarutat de 2 ori cu limba. Am citit ca riscurile de contagiere prin sarut sunt teoretice si inexistente. La fel am citit ca daca o persoana infectata se mentine mai mult de 6 luni indetectabila nu poate transmite boala.

Ce parere aveti? exista vreun risc de contagiere?

Sunt foarte stresata si de aceea as vre sa stiu pararea voastra. Multumesc frumos anticipat.

Offline

 



#2 2021-09-25 14:49:41

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Va rog o parere

sanse minime, dar pentru a nu mai sta stresata, mergi si fa-ti analiza.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.