homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare...


#1 2007-02-01 14:02:06

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

intrebare...

in ultima vreme am observat ca iau anticonceptionalele cam degeaba...in sensul ca am avut probleme cu candidoza si nu am mai avut contact sexual de ceva vreme.ma intrebam daca ar fi sa renunt la ele...as putea renunta 1luna si apoi sa iau din nou?in perioada aceasta eventual sa-mi mai fac niste analize si un eventual tratament...voiam sa ma asigur ca nu exista probleme sau daca exista care ar  fi alea... :-?

Offline

 



#2 2007-02-01 14:03:30

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: intrebare...

singurele probleme ar fi ca se poate sa iti intarzie menstra. poti renunta la ele, dar daca faci sex, a-o doar cu prezervativ.


Nobody home

Offline

 

#3 2007-02-01 14:12:14

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

Re: intrebare...

am inteles...dar sangerari sau altceva pot aparea?  ma gandeam la ce mi-a zis doctoressa mai demult ca antibebe pot constitui o cauza a candidozei...acum nu mai inteleg...asta insemna ca mereu cand o sa le iau o sa aiba urmari de genul asta? sad si...daca de exemplu ma hotarasc peste 1luna sa incep din nou pot sa le iau oricand nu? nu trebuie sa mai tin cont de cum le luam inainte...anticonceptionalele pot duce la slabire?pentru ca eu am observat ca am slabit ceva in ultima vreme in special de cand am inceput sa le iau iar acum mi-e frica,ca daca renunt la ele o sa ma ingras...nu prea am idee cum stau lucrurile...

Offline

 

#4 2007-02-01 14:33:54

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: intrebare...

eu zic sa nu le intrerupi si sa iti vezi si de viata sexuala linistita. De cite ori se vor intimpla modificari hormonale in organism e posibil sa reapara si candidoza...asa ca ia-le in continuare si rezolva problema cu statutul asta hormonal, candidoza nu va aparea la nesfirsit


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.