homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nedumerire


#1 2007-02-02 10:14:54

danielle
Membru
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4

nedumerire

Buna,
Eu am inceput sa iau logest luna trecuta din a-5-a zi de ciclu (sfatul medicului) asta fiind intr-o zi de vineri totul a fost ok, am luat toate pastilele, acum in prospect scrie ca trebuie sa fac pauza 7 zile si sa iau din a-8-a, dar ar veni a-6-a zi de la ciclu nu a 5-a,
Din calculele mele cand am laut prima tableta era o zi de vineri acum normal dupa  7 zile pauza tot o zi de vineri pica, iar pentru luna viitoare daca mi s-a reglat ciclu si imi vine la fel as incepe sa iau prima pastila tot in a-6-a zi, dupa cele 7 zile de pauza. Este OK?
Imi cer scuze daca nu am fost prea clara.
Multumesc


Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc. Si nu faptele sale.

Offline

 



#2 2007-02-02 10:50:20

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: nedumerire

danielle, cata vreme incepi pastilele in aceeasi zi a saptamanii (vinerea la tine) si menstra vine in pauza de 7 zile, e ok.


Nobody home

Offline

 

#3 2007-02-02 11:45:49

danielle
Membru
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4

Re: nedumerire

Multumesc mult pentru raspuns, m-am linistit.
O zi buna si multa sanatate!


Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc. Si nu faptele sale.

Offline

 

#4 2007-02-02 11:46:52

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: nedumerire

Nu toate foliile le iei in a 5-a zi a ciclului, asta se aplica doar la prima folie! Pe urmatoarele le iei dupa 7 zile de pauza, fara legatura cu menstruatia


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.