homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale fara...modificarea libidoului si aparitia micozelor?


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » Anticonceptionale fara...modificarea libidoului si aparitia micozelor?

#1 2007-02-03 10:16:44

Onair
New member
Inregistrat: 2007-02-03
Mesaje: 15

Anticonceptionale fara...modificarea libidoului si aparitia micozelor?

Va rog sa imi spuneti daca aveti cunostinta despre un astfel de anticonceptional. Am incercat Desorelle, Mycoginon si Yasmine.Stiu ca depinde de organismul fiecaruia dar....pls smile. Mentionez ca am gusa difuza cu dozare normala de hormoni(daca face vreo diferenta)
Mersi mult!

Offline

 



#2 2007-02-03 10:19:53

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Anticonceptionale fara...modificarea libidoului si aparitia micozelor?

stii ca depinde de organism ... asa ca noi nu avem cum sa ti prescriem tie un antibebe ... la un doctor ai fost ?


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#3 2007-02-03 12:09:02

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: Anticonceptionale fara...modificarea libidoului si aparitia micozelor?

subscriu..Pt eventuale micoze..doctor..iar pentru modificarea libidoului,cred ca asta tine mai mult de psihicul tau..E clar ca daca din start te gandesti "iar nu am chef..si sigur e de la pastile",chiar nu vei avea chef..Gandeste'te cat e de bine cand  esti cu el..si ca doar voi doi puteti face sa fie asa special..Cheful vine..facand:D ..asa ca tine doar de tine/voi sa fie cat mai frumos..asta ca sa iti doresti si mai mult tongue

Offline

 

#4 2007-02-04 09:08:55

Onair
New member
Inregistrat: 2007-02-03
Mesaje: 15

Re: Anticonceptionale fara...modificarea libidoului si aparitia micozelor?

Va multumesc! Medicul mi-a recomandat Novynette, dar am citit prospectul si am vazut ca seamana cu celelalte care le-am luat. Dupa ce am intrerupt pastila mi-a disparut si "surpriza"...adica colpita mixta...hmmmmmmm.....sad. Poate ca am eu reactia asta secundara la toate antibebe grater...Pe prospecte chiar scrie ca ar putea aparea. Ma gandesc ca am un sistem imunitar mai slab si....tra la la. Oricum daca nu stiti cumva voi ceva mai bun, o sa iau Novynette.
Mersi inca o data.

Offline

 

#5 2007-02-04 11:59:11

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Anticonceptionale fara...modificarea libidoului si aparitia micozelor?

eu una le stiu dupa nume pe oate din romania. dar nu pot spune ca unele sunt mai bune ca altele...


Nobody home

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » Anticonceptionale fara...modificarea libidoului si aparitia micozelor?

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.